Reklama

Kto nowym dyrektorem bełchatowskiego szpitala? Siedem nazwisk w stawce

Opublikowano:
Autor:

Kto nowym dyrektorem bełchatowskiego szpitala? Siedem nazwisk w stawce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia 19 marca 2018 roku Paweł Skoczylas zrezygnował z dyrektorskiego stanowiska Szpitala Wojewódzkiego im Jana Pawła II. Od tego czasu placówka jest bez szefa – tymczasowo dyrektorskie obowiązki powierzano Witoldowi Tomaszewskiemu i Bożenie Liberdzie. Jesienią ubiegłego roku już było blisko, by to Wojciech Gwoździk, który wygrał konkurs na stanowisko został dyrektorem, ale... Po jesiennych wyborach samorządowych zmienił się zarząd województwa i jego nowi członkowie wypowiedzieli kandydatowi umowę, w efekcie czego Gwoździk nawet nie zaczął piastować stanowiska. Kilka dni temu, 15 maja zakończył się nabór wniosków do kolejnego konkursu. Czy to oznacza, że placówka po ponad roku doczeka się szefa?

Pokrótce przypomnijmy co przez ostatnie miesiące w szpitalu się działo. W ubiegłym roku, w marcu ze stanowiska dyrektora bełchatowskiej placówki medycznej nieoczekiwanie zrezygnował Paweł Skoczylas. Po nim obowiązki czasowo przejął Witold Tomaszewski z departamentu zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Pół roku później, jesienią 2018 r. zakończono procedurę wyłaniania nowego dyrektora. Miał nim zostać Wojciech Gwoździk, który oficjalnie zarządzanie szpitalem powinien objąć z początkiem 2019 roku. Do tego jednak nie doszło, bo jak wyjaśniał w styczniu Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa:

- Tryb konkursowy był procedowany jesienią, ostatecznie nie zakończył się rozstrzygnięciem jednoznacznym, w efekcie tego ówczesny Zarząd Województwa Łódzkiego wyznaczył pewną osobę. Decyzją obecnego Zarządu Województwa, wybór ten nie został utrzymany - wyjaśniał Ziemba podczas wizyty w bełchatowskim szpitalu (wypowiedź z 11 stycznia 2019 roku – przypis red.)

W związku z zaistniałą sytuacją na stanowisko p.o dyrektora powołano kolejną osobę – Bożenę Liberdę, funkcję powierzono jej do 17 stycznia. Jednocześnie już wówczas zapowiedziano, że w ciągu kolejnych kilku miesięcy zostanie przeprowadzony konkurs, który ma wyłonić nowego dyrektor, a na pełniącego jego obowiązki ponownie powołano Witolda Tomaszewskiego.

Ostatecznie konkurs ogłoszono 15 kwietnia. Zarząd Województwa Łódzkiego, który go ogłosił dał kandydatom na aplikowanie równy miesiąc. Termin składania ofert upłynął więc w minioną środę 15 maja, a rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w okresie do dwóch miesięcy od daty zakończenia składania ofert – tyle z informacji oficjalnych.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że swoje „papiery” złożyło siedmiu kandydatów. Wśród nich jest między innymi były dyrektor bełchatowskiego szpitala oraz osoba, która te obowiązki pełni w tej chwili.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE