Reklama

Kto cofa liczniki w samochodach? Bełchatowska policja szuka sprawców

Opublikowano:
Autor:

Kto cofa liczniki w samochodach? Bełchatowska policja szuka sprawców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która „majstruje” przy samochodowym liczniku. Od 1 stycznia policjanci mają obowiązek sprawdzać stan drogomierza w zatrzymanych pojazdach. Podczas kontroli drogowej w Szczercowie liczba przejechanych kilometrów w Volkswagenie Golfie różniła się aż o blisko 300 tys. km od danych widniejących w dokumentach. Policja szuka osób, które przekręcają stan liczników.

Kierowcy, którzy planują „przekręcić” licznik w swoim aucie, powinni się dwa razy zastanowić. Od 1 stycznia policjanci podczas kontroli drogowej mają prawo spisać stan drogomierza w samochodzie i zarejestrować dane w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Funkcjonariusze drogówki z Bełchatowa korzystają już z nowych uprawnień. Tak było 7 stycznia w Szczercowie, gdy zatrzymali do kontroli technicznej kierowcę samochodu marki Volkswagen Golf. Okazało się, że drogomierz wskazywał znacznie mniej przejechanych kilometrów niż można było przeczytać w dokumentach. Na zaświadczeniu o badaniu technicznym pojazdu widniało przebytych blisko 350 tys. km. Natomiast, w chwili zatrzymania samochodu do kontroli licznik wskazywał jedynie 63 tys. km. Właściciel pojazdu tłumaczył się, że stan drogomierza prawdopodobnie samoistnie uległ zresetowaniu.


Policjanci ustalają teraz, jak doszło do takiej rozbieżności i kto może być za to odpowiedzialny. Cofanie licznika jest przestępstwem za które grozi od 3 do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE