Reklama

Kto będzie dyrektorem szkoły w Kurnosie? Sprawą zajął się sąd

Opublikowano:
Autor:

Kto będzie dyrektorem szkoły w Kurnosie? Sprawą zajął się sąd - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sąd Administracyjny w Łodzi uznał, że zwolnienie dyrektor Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim jest nieważne. Czy odwołana z końcem lutego tego roku nauczycielka wróci na stanowisko, zastępując Grzegorza Gryczkę?

Z końcem lutego tego roku odwołano dyrektor szkoły w Kurnosie Drugim. Wójt Konrad Koc twierdził bowiem, że nie ma ona nieposzlakowanej opinii, co jest wymogiem zawartym w Karcie Nauczyciela. Jak podkreślał wówczas włodarz gminy, wobec dyrektor Braun toczyły się postępowania sądowe zakończone prawomocnymi orzeczeniami. Oba zakończyły się umorzeniami, jedno warunkowym, jednak została ona uznana winną czynów, które jej zarzucano, m.in. podrobienia podpisów czy przekroczenia uprawnień.

Dyrektor szkoły została odwołana z końcem lutego tego roku, tę decyzję zaskarżył jednak wojewoda. Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił zarządzenie w sprawie odwołania byłej dyrektor, argumentując to zbyt długim okresem od sprawy do zwolnienia.

-Trzeba podkreślić, iż dla WSA przesłanką do uchylenia zarządzenia wójta było to, że (zdaniem sądu) upłynął już zbyt długi czas od zaistniałej sytuacji (tj. od uprawomocnienia się wyroków w sprawie dyrektor szkoły). Nie wskazano na żadne inne czynniki, które mogłyby budzić wątpliwości — informuje Urząd Gminy Bełchatów.

Wójt Konrad Koc uważa jednak, że Danuta Braun nie powinna wracać na stanowisko, kieruje więc sprawę do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jak mówi:

- Podtrzymujemy nasze stanowisko na temat tego, że ktoś, wobec kogo stawiane są tego typu zarzuty, nie może pełnić funkcji dyrektora szkoły [...] spróbujemy przekonać Naczelny Sąd Administracyjny do naszych racji.

Prawomocne zostaje zarządzenie Wójta Gminy Bełchatów w sprawie powołania Grzegorza Gryczki na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Kurnosie Drugim.

-Nie ma więc mowy o odwołaniu Grzegorza Gryczki ze stanowiska bez względu na to, jak potoczą się losy zarządzenia w sprawie byłej dyrektor — informują gminni urzędnicy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE