Reklama

Krzyże w centrum Bełchatowa. Syreny zawyją w całym mieście i przypomną o Powstaniu Warszawskim

Opublikowano:
Autor:

Krzyże w centrum Bełchatowa. Syreny zawyją w całym mieście i przypomną o Powstaniu Warszawskim  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bełchatowa oraz samorządowcy już w najbliższą sobotę, 1 sierpnia, oddadzą hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego. W tym roku przypada już 76. rocznica wybuchu tego zrywu niepodległościowego. Z tej okazji złożone zostaną kwiaty, a w centrum miasta staną krzyże. Punktualnie o godz. 17 w całym mieście zawyją syreny.

Z okazji przypadającej 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Bełchatowa oraz samorządowcy spotkają się w najbliższą sobotę (1 sierpnia) przy pomniku Pamięci Bełchatowian w parafii pw. Narodzenia NMP przy ulicy Kościuszki. Punktualnie o godz. 17 czyli o pamiętnej „Godzinie W” w całym mieście zawyją syreny alarmowe, aby mieszkańcy mogli na chwilę się zatrzymać i oddać hołd walczącym w powstaniu.

W parafii przy ul. Kościuszki zaplanowano wspólne odśpiewanie hymnu, złożenie kwiatów oraz okolicznościowe przemówienia. W okolicy budynku urzędu miasta stanie kilkanaście krzyży z tabliczkami poległych powstańców. Przechodniom będą rozdawane kartki z kalendarza z datą 1 sierpnia 1944 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE