Reklama

Kradzieże, narkotyki i oszustwa... znacznie wzrosła przestępczość w Bełchatowie [RAPORT]

Opublikowano:
Autor:

Kradzieże, narkotyki i oszustwa... znacznie wzrosła przestępczość w Bełchatowie [RAPORT] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie Bełchatowa dochodzi do coraz większej liczby przestępstw. W 2019 roku zwiększyła się ona o blisko 30 procent. Funkcjonariusze odnotowali łącznie 1493 przestępstwa w ubiegłym roku, co oznacza, że popełniane były w Bełchatowie średnio co sześć godzin.

Ze statystyk bełchatowskiej komendy wynika, że w ubiegłym roku na terenie Bełchatowa stwierdzono łącznie 1493 przestępstwa. To jest o 332 więcej niż w 2018 roku. Policjanci wykryli sprawców w 1234 przypadkach, a ich skuteczność wyniosła 82,3 proc. (o 1,9 proc mniej niż w roku 2018). Średnio każdego dnia dochodziło do około czterech przestępstw. Łatwo więc policzyć, że w ubiegłym roku statystycznie... co sześć godzin w Bełchatowie ktoś łamał prawo.

Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku znacznie wzrosła liczba przestępstw o charakterze kryminalnym, których odnotowano łącznie 961 (czyli o 285 więcej niż przed rokiem). Policjanci wykryli łącznie 752 sprawców. Jak informuje bełchatowska komenda, na tym samym poziomie, co rok wcześniej, ukształtowała się liczba rozbojów (3 stwierdzone przestępstwa) oraz przypadków pobicia z uszczerbkiem na zdrowiu (14 przestępstw).

Dużą aktywność bełchatowscy policjanci wykazali w ujawnianiu i zwalczaniu przestępstw gospodarczych, których liczba wzrosła z 313 do 383 w 2019 roku.

W ubiegłym roku odnotowano też wzrost liczby przestępstw narkotykowych z 40 do 53 przypadków. Funkcjonariusze zabezpieczyli 390 sztuk konopi indyjskich, ponad 13 kilogramów marihuany i 26,6 gram amfetaminy. Bełchatowska policja zlikwidowała 4 uprawy konopi indyjskich.

- Jest to kategoria wymagająca od policji podejmowania własnych działań związanych m.in. z dokładnym rozpoznaniem środowisk przestępczych oraz działań kontrolnych mających na celu ujawnienie posiadania środków odurzających – informuje bełchatowska policja.

Na zbliżonym poziomie odnotowano czyny zabronione popełnione przez nieletnich. W 2018 roku było to 10 przypadków, a w ubiegłym roku – 12.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE