Reklama

Kosztowny remont biur w starostwie. ''Za taką kwotę to ludzie budują sobie nowe domy''

Opublikowano:
Autor:

Kosztowny remont biur w starostwie. ''Za taką kwotę to ludzie budują sobie nowe domy'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim starostwie zaplanowano remont piętra, na którym urzędują starosta i jego zastępca. Powiat planuje wydać na ten cel aż 385 tys. zł! Radny opozycji wylicza, że za taką kwotę można wybudować… mały domek jednorodzinny. Co ciekawe, ta część budynku, zdaniem wielu osób, jest jedną z najlepiej utrzymanych w obiekcie...

Zarząd powiatu zafundował sobie kapitalny remont pomieszczeń biurowych na trzecim piętrze budynku. To tam mieści się sekretariat i gabinety m.in. starosty, jego zastępcy oraz etatowego członka zarządu powiatu. Wiadomo już, że zaplanowane roboty pochłoną aż 385 tys. zł. Problem w tym, że akurat ta część starostwa uchodzi za jedną z najbardziej zadbanych i reprezentacyjnych w obiekcie.

Kwota wydaje się całkiem spora, choć jak tłumaczy urząd, remontem zostanie objętych łącznie siedemnaście pomieszczeń. Na długiej liście zaplanowanych prac są m.in. tynkowanie i gipsowanie ścian, prace murowe i elektryczne. W pomieszczeniach zamontowane zostaną także nowe parapety i drzwi. Firma remontowa w wykazie zaplanowanych robót ma także prace murarskie oraz „drobne prace naprawcze ścian i sufitów, a także malowanie pomieszczeń”.

Długa lista prac przewiduje też m.in. montaż nowych grzejników, oświetlenia oraz gniazdek i wyłączników. Pomieszczenia zyskają też wykładziny dywanowe oraz nowiutkie płytki na ścianach i podłogach w pomieszczeniach socjalnych. Zaplanowano też wykonanie sufitów podwieszanych, zabudowanie wnęk oraz montaż wyposażenia. Starostwo zaznacza, że zakres prac nie obejmuje sanitariatu męskiego i damskiego, części korytarza głównego tj. klatki schodowej oraz dźwigu osobowego. W sanitariatach zaplanowano tylko wymianę drzwi.

Pomysł modernizacji pomieszczeń, w których na co dzień zasiadają m.in. starosta i wicestarosta, a także pracownicy zespołu ds. administracyjnych, krytykuje część radnych powiatu bełchatowskiego, którzy wskazują jednocześnie, że są bardziej „palące” inwestycje niż remont biur kierownictwa urzędu.

- Za taką kwotę to ludzie budują sobie nowe domy, a nie remontują jedno piętro – mówi Włodzimierz Kula, radny powiatowy z klubu „EBE Wspólnie dla Powiatu”. - Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż kwota ta jest bardzo znacząca, a piętro to było remontowane w 2003 i 2006 roku. No i pozostałe piętra w tym budynku bardziej zasługują na remont, tym bardziej, że pracuje tam zdecydowanie więcej pracowników niż na piętrze trzecim. I czy ta inwestycja jest najbardziej niezbędna dla władz powiatu? Czy na większą uwagę starosty nie zasługują chociażby drogi powiatowe, których stan jest katastrofalny? - pyta radny.

Dorota Pędziwiatr, starosta powiatu bełchatowskiego tłumaczy, że remont tej części budynku wynikał z zaplanowanej wcześniej inwestycji, która dotyczyła wymiany okablowania.

- Zasadnym było, aby po jej zakończeniu wykonać remont, który ostatnio na tym piętrze przeprowadzony został tylko w ograniczonym zakresie w 2003 roku - mówi Dorota Pędziwiatr. - W kolejnych latach planowana jest wymiana istniejącej instalacji i jednocześnie remont pozostałych pięter w podobnym zakresie.

Jak informuje bełchatowskie starostwo, zarząd powiatu stoi na stanowisku, że konieczny jest remont całego budynku przy ul. Pabianickiej i zamierza taką inwestycję "w miarę posiadanych środków, sukcesywnie realizować".

Starosta Dorota Pędziwiatr zaznacza, że z części wyremontowanych pomieszczeń... będą mogli korzystać wszyscy urzędnicy.

- Dwa pomieszczenia biurowe na trzecim piętrze zostały zaadaptowane na aneks socjalny przeznaczony dla pracowników wszystkich pięciu kondygnacji budynku urzędu, którzy do tej pory takiego pomieszczenia socjalnego nie posiadali - mówi Dorota Pędziwiatr.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE