Reklama

Koronawirus ze Śląska przywędrował do Bełchatowa? Związkowiec z elektrowni wysłany na kwarantannę

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus ze Śląska przywędrował do Bełchatowa? Związkowiec z elektrowni wysłany na kwarantannę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Związkowiec z Elektrowni Bełchatów mógł zostać zarażony koronawirusem podczas spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych ze Śląska, na którym obecny był także minister Jacek Sasin. Później, już w Bełchatowie, wziął udział w spotkaniu związków zawodowych z kopalni i elektrowni. PGE GiEK skierowało związkowca na kwarantannę, natomiast kilkanaście osób, które miały z nim styczność, odesłanych zostało z pracy w elektrowni i kopalni do domów.

Ze wstępnych informacji wynika, że w miniony piątek w Bełchatowie odbyła się wspólna narada wszystkich organizacji związkowych z kopalni i elektrowni. Obecny był na niej również szef "Solidarności" z Elektrowni Bełchatów, który jak się okazało, mógł zostać zakażony koronawirusem wcześniej... podczas innego spotkania, w którym wzięli udział związkowcy ze Śląska, a także Minister Aktywów Państwowych - Jacek Sasin. Wicepremier przebywa obecnie na kwarantannie, bo jak poinformował, jeden z uczestników spotkania był zakażony koronawirusem. Przedstawiciel elektrownianego związku, który też był na nim obecny, tym samym mógł przekazać wirusa także innymi członkom organizacji związkowych z kopalni i elektrowni.

Jak udało się ustalić, związkowiec z elektrownianej "Solidarności" został wysłany na kwarantannę i wciąż czeka na wynik badania na koronawirusa. Kilkanaście osób ze związków z kopalni i elektrowni, które wzięły udział w piątkowym spotkaniu, zostało skierowanych przez dyrektorów do pracy zdalnej w domu, aby nie mieli kontaktu z innymi pracownikami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE