Reklama

Koronawirus zaatakował w bełchatowskim sanepidzie. Większość pracowników trafiła na kwarantannę

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus zaatakował w bełchatowskim sanepidzie. Większość pracowników trafiła na kwarantannę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Aż 15 spośród 21 pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bełchatowie trafiło na kwarantannę, po tym, jak u jednej z zatrudnionych tam osób wykryto zakażenie koronawirusem. Placówka przeszła dziś w nocy dekontaminację, dla bezpieczeństwa jednak, osoby trzecie nie są tam wpuszczane. Czy sanepid poradzi sobie wobec tak dużych kłopotów kadrowych?

Z dnia na dzień przybywa w Bełchatowie placówek, w których pracownicy otrzymują pozytywny wynik testu na koronawirusa. Do tej pory słyszeliśmy już o kilku szkołach, magistracie czy jednym z miejskich żłobków. Teraz na kwarantannę trafili pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej.

O tym, że jeden z pracowników PSSE w Bełchatowie otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, poinformowała dziś dyrektor placówki, Elżbieta Świerczyńska – Musiał. Z zarażonym miało kontakt aż 15 pracowników placówki, którzy muszą teraz odbyć obowiązkową kwarantannę.

- Na ten moment w PSSE w Bełchatowie pozostaje 6 pracowników, którzy uniknęli kontaktu z zarażonym. Staramy się pracować w standardowy sposób, otrzymujemy też zdalne wsparcie od sąsiednich placówek. Ze względów bezpieczeństwa nie wpuszczamy do budynku osób trzecich – informuje Elżbieta Świerczyńska – Musiał.

W nocy z środy na czwartek w placówce przeprowadzona została dekontaminacja. Pracownicy przebywający na izolacji oczekują teraz na przeprowadzenie testów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE