Reklama

Koronawirus w szpitalu i bełchatowskiej "mieszkaniówce". Na kwarantannę trafiło kilkadziesiąt osób

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w szpitalu i bełchatowskiej "mieszkaniówce". Na kwarantannę trafiło kilkadziesiąt osób  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O epidemii koronawirusa wciąż jest głośno, a nowe przypadki zachorowań pojawiają się każdego dnia. Tylko dziś, 27 lipca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 337 nowych pacjentach z potwierdzonym wynikami testów COVID-19. Koronawirus nie omija też niestety Bełchatowa. Na kwarantannę trafiło kilkudziesięciu pracowników Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a jeden z oddziałów Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II został zamknięty.

Pozytywny wynik testów na koronawirusa otrzymał jeden z pracowników Bełchatowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na przymusową kwarantannę trafiło aż 30 osób, które mogły mieć kontakt z zarażonym. Z informacji udzielonych przez władze spółdzielni wynika, że zarażony SARS-CoV-2 pracownik czuje się dobrze, przebywa w izolacji domowej i nie wymaga hospitalizacji. Siedziba BSM-u została już zdezynfekowana, a sama spółdzielnia funkcjonuje normalnie.

Informacje o nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa płyną też ze szpitala w Bełchatowie, a konkretnie z oddziału psychiatrii. Pozytywne wyniki testów mieli tam otrzymać dwaj lekarze – z oddziału psychiatrii I A oraz z poradni zdrowia psychicznego. Na ten moment nie wiemy, ile osób mogło mieć kontakt z chorymi, szpital informuje jednak, że nie przyjmuje obecnie pacjentów na oddziały psychiatryczne I A i I B.

Z raportu opublikowanego przez biuro prasowe wojewody łódzkiego wynika, że w samym powiecie bełchatowskim choruje obecnie 18 osób. Od początku epidemii, SARS-CoV-2 na kwarantannę trafiło ponad 3600 osób, potwierdzono tu 218 przypadków zakażenia – zdecydowana większość, bo aż 182 osoby, są już zdrowe. Statystyka zgonów mówi o 18 przypadkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE