Reklama

Koronawirus w kleszczowskim Domu Pomocy Społecznej. Odizolowano prawie 70 osób

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w kleszczowskim Domu Pomocy Społecznej. Odizolowano prawie 70 osób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kleszczowskim Domu Pomocy Społecznej potwierdzono zarażenie koronawirusem. Chory jest jeden z pensjonariuszy, poza nim w placówce przebywało jeszcze 68 osób. Obiekt został zamknięty i objęty kwarantanną. Jakie działania podjęto? Czy możemy spodziewać się dramatu, podobnego do tego w Drzewicy?

Sytuacja w kleszczowskim DPS daleka jest od tej, z którą borykała się placówka z Drzewicy. Na ten moment jednak nie wiadomo, ile osób mogło zarazić się COVID-19 od chorego pensjonariusza. Potencjalnie, zachorowań może być dużo więcej – w ośrodku przebywało bowiem 59 pacjentów, 8 osób z personelu oraz dwóch księży. Całą placówkę zamknięto i nałożono kwarantannę, kilka osób wysłano na izolację domową. Jak informuje bełchatowski Sanepid, wszystkim przebywającym w kleszczowskim DPS pobrano wymaz do testów wyników możemy spodziewać się już jutro.

Przypomnijmy, że podobna sytuacja miała miejsce w drzewickim Domu Pomocy Społecznej – tam sprawy przybrały dramatyczny obrót. W ubiegłym tygodniu DPS w Drzewicy został ewakuowany, a część pacjentów trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie. Więcej przeczytacie w artykule Nocna ewakuacja Domu Pomocy Społecznej...

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE