Reklama

Koronawirus w bełchatowskim liceum. Sanepid kieruje uczniów i nauczycieli na kwarantannę

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus w bełchatowskim liceum. Sanepid kieruje uczniów i nauczycieli na kwarantannę  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W kolejnej bełchatowskiej szkole stwierdzono przypadek zarażenia koronawirusem. Tym razem pozytywny wynik testu otrzymał jeden z uczniów liceum w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta. Uczniowie wraz z rodzinami oraz nauczyciele zostali wysłani na kwarantannę.

Potwierdzony wynik zachorowania na COVID-19 otrzymał jeden z uczniów VI LO w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych BSTO im. Zbigniewa Herberta, który jednak od tygodnia nie chodził do szkoły. Jak informuje dyrekcja placówki, w szkole zgodnie z zaleceniami sanepidu wdrożono standardowe procedury. Na kwarantannę zostało skierowanych 26 uczniów, do której uczęszczała zarażona osoba, a także ich najbliżsi. Podobną profilaktykę zastosowano również wobec 7 nauczycieli, którzy mieli z nią bezpośredni kontakt.

- Klasa, która jest obecnie na kwarantannie, przeszła na naukę zdalną. Wczoraj w szkole przeprowadzono dekontaminację i pozostali uczniowie mają normalne zajęcia – mówi Małgorzata Jasitczak, dyrektor szkoły.

To kolejny przypadek potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem w bełchatowskiej szkole. Wcześniej sanepid zgłosił pojedyncze zachorowania dzieci w SP nr 8 oraz w SP nr 1. W tych placówkach również na kwarantannę wysłano uczniów wraz z rodzinami oraz nauczycieli, którzy mieli z nimi bezpośredni kontakt.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE