Reklama

Reklama

Nowe decyzje w sprawie obostrzeń. Minister podał szczegóły

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowe decyzje w sprawie obostrzeń. Minister podał szczegóły - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W środowy poranek, 2 czerwca odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego. W jej trakcie szef resortu zdrowia przedstawił plan luzowania obostrzeń na najbliższe tygodnie – co się zmieni?

Reklama

Adam Niedzielski swoje wystąpienie zaczął od podsumowania aktualnej sytuacji epidemicznej. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że wszystko idzie w dobrą stronę. Minister Zdrowia zauważył, że pomimo luzowania obostrzeń i odmrażania kolejnych dziedzin gospodarki, ilość zachorowań, a co ważniejsze hospitalizacji spada. Jego zdaniem, wciąż mamy jednak do czynienia z zagrożeniem.

- Dynamika spadku zakażeń jest bardzo wysoka. W ostatnim miesiącu również mocno zmniejszyła się także liczba zgonów. Można powiedzieć, że pandemia odpuszcza we wszystkich obszarach – mówił Adam Niedzielski. W tej chwili zagrożeniem są nowe mutacje koronawirusa – dodał.

W dalszej części, szef resortu zdrowia przedstawił plan luzowania obostrzeń na okres od 5 do 25 czerwca. Trzeba przyznać, że choć raczej kosmetyczne, są to zmiany w kierunku normalności.

Od 6 czerwca otwarte zostaną sale zabaw, na których będzie obowiązywał limit 1 os. na 15 mkw. Do 150 osób zwiększy się też możliwa liczba uczestników imprez i zgromadzeń (obecnie limit wynosi 50 gości).

Kolejna zmiana dotyczy transportu zbiorowego. Do autobusów, pociągów czy tramwajów będzie mogło wejść 75% maksymalnej liczby pasażerów. Wciąż będzie trzeba tam nosić maseczki. Dodatkowo wróci możliwość prowadzenia targów, konferencji czy wystaw (z limitem 1os. na 15 mkw.).

Niedzielski odpowiedział też na pytanie dotyczące otwarcia klubów i dyskotek, na których otwarcie czeka z pewnością wiele spragnionych zabawy osób. Niestety, w tym przypadku minister nie miał dobrych wiadomości.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji w tej sprawie. Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitarnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca — mówił Minister Zdrowia.

Szczegóły dotyczące luzowania obostrzeń w okresie lipca i sierpnia, rząd ma przedstawić na kolejnej konferencji. Ta ma się odbyć już w przyszłym tygodniu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy