Reklama

Reklama

Ile osób może usiąść przy wigilijnym stole? Złamanie tych przepisów może kosztować nawet 30 tys. zł!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabya

Ile osób może usiąść przy wigilijnym stole? Złamanie tych przepisów może kosztować nawet 30 tys. zł! - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabya

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Tegoroczne święta z pewnością będą wyglądały zupełnie inaczej niż w poprzednich latach. Rząd ogłosił już wstępne decyzje – w grę wchodzi ograniczenie liczby osób przy wigilijnym stole oraz zakaz przemieszczania się. Według wielu opinii zapis jest jednak niejasny, jak go rozumieć?

Reklama

Rok 2020 upływa na całym świecie w nietypowej, pandemicznej atmosferze. Od kilku miesięcy zmagamy się z obostrzeniami i często niejasnymi wskazaniami rządu. Nikogo chyba nie zdziwiło więc, że również w czasie zbliżających się świąt Bożego Narodzenia czeka nas reżim sanitarny i surowe kary za jego nieprzestrzeganie.

W poniedziałek, 23 listopada prowadzone były konsultacje dotyczące projektu rozprządzenia określającego ograniczenia w okresie świąt. Jego zapisy (bo wciąż nie są to obowiązujące przepisy) wskazują, że do wigilijnego stołu będzie mogło zasiąść 5 osób. Dalej czytamy jednak, że "limit nie dotyczy wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących". Wśród internautów nie brakowało wątpliwości co do tego, jak rozumieć wpomniane przepisy. Wyjaśnił to w rozmowie z PAP rzecznik rządu Piotr Müller.

- Rozporządzenie mówi o tym, że limit nie dotyczy osób, które ze sobą mieszkają. Do nich, może dołączyć jeszcze pięć dodaktowych osób – mówił Piotr Müller. - Jeżeli są jakieś wątpliwości, to w finalnej wersji rozporządzenia doprecyzujemy zapis tak, aby każdy go zrozumiał – dodał rzecznik rzadu.

Przestrzegania ewentualnego limitu osób pilnować będą policjanci. A co grozi za ich złamianie? Zdaniem portalu money.pl, tą kwestie reguluje "Ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" – za łamanie przepisów przewidziana jest kara administracyjna od 5 do 30 tys. zł.

Nieoficjalnie wiadomo, że przepisy w ich ostatecznej formie poznamy dopiero w połowie grudnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy