Reklama

Reklama

Kary za brak maseczki wzrosną dwukrotnie. Płacąc mandat wspierasz... NFZ

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Kary za brak maseczki wzrosną dwukrotnie. Płacąc mandat wspierasz... NFZ - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kilka dni temu w życie weszła nowelizacja ustawy antycovidowej, która zaostrza zasady reżimu sanitarnego. Najważniejszą zmianą jest maksymalna wysokość mandatu, jaki możemy otrzymać za brak maseczki. Od teraz, za odsłonięte usta grozi grzywna do 1000 zł, nie 500 zł jak dotychczas.

Reklama

Nowelizacja ustawy antycovidowej weszła w życie z dniem 30 listopada i jak się okazuje, jeszcze bardziej zaostrza panujący w kraju reżim sanitarny. Osoby, które nie będą przestrzegać zakazów i ograniczeń związanych z sytuacją epidemiczną, muszą od teraz liczyć się z karą grzywny w wysokości nawet do 1000 zł. Trzeba też pamiętać, że za złamanie przepisów przez nieletnich będą odpowiadać ich prawni opiekunowie.

Nowelizacja zakłada też inną, bardzo kontrowersyjną zmianę. W myśl nowych przepisów zasłanienie ust i nosa dotyczy również zakładów pracy, jeśli w pomieszczeniu znajduje się więcej niż jedna osoba. Co ważne, maseczkę trzeba będzie założyć, nawet jeśli w biurze zachowywany jest dystans.

Rząd ma też plan, jak wykorzystać pieniądze pozyskane z "maseczkowych" mandatów. Środki mają trafić do kasy Narodowego Funduszu Zdrowia. Dane wskazują, że w okresie od marca do października 2020 w całyk kraju wystawiono niemal 20 tys. mandatów za łamanie obowiązku zasłaniania ust i nosa - oznacza to, że w najbliższych miesiącach na koncie NFZ może pojawić się "okrągła sumka". 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy