Reklama

Koronawirus dotarł do Łodzi? Ministerstwo w żołnierskich słowach odnosi się do tych rewelacji!

Opublikowano:
Autor:

Koronawirus dotarł do Łodzi? Ministerstwo w żołnierskich słowach odnosi się do tych rewelacji! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Koronawirus rozszalał się już w Europie, do tej pory nie było jednak potwierdzonych przypadków zarażeń w Polsce. Wczoraj jednak, w mediach pojawiła się informacja o 25 -latce, która trafiła do szpitala w Łodzi. Lekarze mieli potwierdzić, że jest to pierwszy przypadek COVID-19 w Polsce. Dzisiaj tą wiadomość zdementowało Ministerstwo Zdrowia – czy faktycznie nie mamy się czego obawiać?

"Testy potwierdziły, że kobieta jest zarażona koronawirusem" – podobne informacje pojawiły się wczoraj w mediach w całym kraju. Chodziło o 25 - latkę z Łodzi, która ostatni miesiąc spędziła w Tajlandii. Po powrocie, sama zgłosiła się do szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, gdzie wykonano testy, które podobno potwierdziły, że jest ona zarażona koronawirusem. Lekarze zaznaczali jednak, że przeprowadzony został kolejny test, czekają jeszcze na wynik badania diagnostycznego – próbki są badane przez Państwowy Zakład Higieny (za dzienniklodzki.pl).

Trzeba przyznać, że ta informacja wywołała niemałe zamieszanie zarówno w mediach społecznościowych, jak i wśród naszych czytelników. Mieszkańcy kontaktowali się z redakcją z prośbą o sprawdzenie wczorajszych informacji.

- Sprawdźcie tego newsa, proszę. Nie wiemy z rodziną, jak powinniśmy zareagować - pisała do redakcji jedna z czytelniczek.

Dziś, w godzinach przedpołudniowych na oficjalnym profilu Twitter Ministerstwa Zdrowia, podane wczoraj w mediach informacje zostały zdementowane. Tweet był krótki i treściwy:

- Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa – pisało Ministerstwo Zdrowia.

Jeśli więc wierzyć w te zwięzłe zapewnienia Ministerstwa Zdrowia, stan epidemiologiczny w Polsce nie zmienił się od kilku dni, a przypadków zarażenia dalej nie odnotowano.

Szerzej o temacie koronawirusa pisaliśmy w artykule Koronawirus sieje strach w Bełchatowie... . Przypomnijmy jednak, na chwilę obecną zarażonych jest 82 171 osób, od wczoraj przybyło więc prawie 2000 przypadków. Choroba zbiera również swoje żniwo, COVID-19 zabił już 2 804 chorych. Specjaliści zaznaczają jednak, że grupa ryzyka jest bardzo wąska, a 80% chorych przechodzi chorobę łagodnie. Objawy koronawirusa nie różnią się zbytnio od znanej nam grypy, a przypadki śmiertelne to w lwiej części osoby starsze, przewlekle chore lub takie, które już przed zarażeniem miały poważne problemy zdrowotne.

Zaznaczmy również, że wg. oficjalnych danych, w Polsce jest obecnie 47 osób, u których występuje podejrzenie zakażenia koronawirusem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE