Reklama

Reklama

Wprowadzą "kartki na jedzenie"? Rząd ma nowy pomysł na wsparcie gastronomii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: pixabay | poglądowe

Wprowadzą "kartki na jedzenie"? Rząd ma nowy pomysł na wsparcie gastronomii  - Zdjęcie główne

foto pixabay | poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jest nowa propozycja rządu w kontekście wsparcia branży gastronomicznej. Tym razem pomysł polega na wprowadzeniu bonów żywnościowych. Kto miałby je otrzymać i co za nie kupimy?

Reklama

Branża gastronomiczna jest jedną z tych, które najmocniej odczuwają skutki pandemii koronawirusa. Jedzenie, już od kilku miesięcy możemy zamawiać jedynie na wynos, a wielu restauratorów mówi o spadku przychodów nawet o kilkadziesiąt procent.

Do tej pory, rządowe wsparcie opierało się o pomoc finansową, nie brakuje jednak przedsiębiorców, którzy twierdzą, że nie mogli skorzystać z "tarczy". Tym razem, ekipa rządząca zamiast dopłat czy rekompensat chce zachęcić Polaków do zamawiania jedzenia na dowóz. Pomysł polega na wprowadzeniu tzw. bonów żywnościowych, które można będzie wykorzystać właśnie w restauracjach.

Na czym miałoby polegać to rozwiązanie? Przede wszystkim trzeba wspomnieć, że ważnym elementem tej układanki są sami przedsiębiorcy. To oni bowiem – jak wynika z rządowych zapowiedzi – mieliby kupować bony żywnościowe dla swoich pracowników. Do inicjatywy dopłacałoby oczywiście państwo. Przedsiębiorca płaciłby więc przykładowo 100 zł, a w efekcie pracownik otrzymałby bon o wartości 200 czy 300 zł, który mógłby wykorzystać, zamawiając posiłki na wynos w dowolnej restauracji.

Rządowe plany nie mogły oczywiście umknąć uwadze internautów, którzy często w prześmiewczy sposób komentowali proponowane rozwiązanie. Nie zabrakło nawiązań do czasów PRL-u i znanych z minionych lat "kartek na jedzenie". Wiele osób zadawało też pytanie, w jaki sposób miałoby być finansowane takie wsparcie, rząd nie ma bowiem własnych pieniędzy, w efekcie, za wszystko zapłaciliby podatnicy. 

- Przedsiębiorca zapłaci 100 zł, potem rząd dołoży drugie tyle z podatku, który zapłacił... przedsiębiorca. Czego tu nie rozumieć? - komentował jeden z internautów. 

Na chwilę obecną jest to jedynie propozycja i nie ma jasnych informacji, kiedy mogłaby zostać wprowadzona w życie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy