Reklama

Reklama

Znamy nowe zasady kwarantanny. Trafi na nią zdecydowanie mniej osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znamy nowe zasady kwarantanny. Trafi na nią zdecydowanie mniej osób - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od 26 października w całym kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące kwarantanny. Wprowadzone w poniedziałek rozwiązanie ma poskutkować mniejszą ilością osób, które trafia na przymusową izolację – dotyczy to w szczególności sytuacji w szkołach.

Reklama

Na przymusową kwarantannę trafia coraz więcej osób. W samym powiecie bełchatowskim, izolacji poddanych jest obecnie prawie 800 mieszkańców. Ogromne przyrosty osób, które po decyzji PSSE musza przebywać w domu, powodowały w ostanim czasie sporo problemów. Przede wszystkim w samym sanepidzie, który od początku epidemii pracuje ponad swoje siły. To ma się zmienić dzięki nowym zasadom kwarantanny. Weszły one w życie od 26 października. Co konkretnie się zmieniło?

Do tej pory kwarantanną obejmowane były nie tylko osoby, które miały kontakt z zakażonym, ale także ich domownicy. Zgodnie z nowymi zasadami, nie będzie już takiego obowiązku. Izolowane będą jedynie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym.

Nowe zasady kwarantanny odczują z pewnością uczniowie i nauczyciele. To właśnie po kontakcie z chorym w placówce oświatowej, na izolację trafiało w ostanim czasie najwięcej osób. Wszystko dlatego, że w sytuacji, gdy to nauczyciel okazał się zakażony SARS-CoV-2, kwarantanną byli objęci wszyscy uczniowie z klas, w których uczył wraz z rodzinami – mowa tu więc o dziesiątkach, a nawet setkach osób.

Jak w przypadku wszystkich rozwiązań wprowadzanych w związku z epidemią, w chwili obecnej ciężko ferować, jaki skutek przyniesie izolowanie mniejszej ilości osób. O tym, jak nowe zasady kwarantanny wpłyną na rozwój epidemiczny przekonamy się najpewniej w ciągu najbliższych tygodni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE