Reklama

Reklama

Znamy nowe zasady kwarantanny. Trafi na nią zdecydowanie mniej osób

Opublikowano: 28 października 2020 11:36
Autor: Emste

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Od 26 października w całym kraju obowiązują nowe przepisy dotyczące kwarantanny. Wprowadzone w poniedziałek rozwiązanie ma poskutkować mniejszą ilością osób, które trafia na przymusową izolację – dotyczy to w szczególności sytuacji w szkołach.

Reklama

Na przymusową kwarantannę trafia coraz więcej osób. W samym powiecie bełchatowskim, izolacji poddanych jest obecnie prawie 800 mieszkańców. Ogromne przyrosty osób, które po decyzji PSSE musza przebywać w domu, powodowały w ostanim czasie sporo problemów. Przede wszystkim w samym sanepidzie, który od początku epidemii pracuje ponad swoje siły. To ma się zmienić dzięki nowym zasadom kwarantanny. Weszły one w życie od 26 października. Co konkretnie się zmieniło?

Do tej pory kwarantanną obejmowane były nie tylko osoby, które miały kontakt z zakażonym, ale także ich domownicy. Zgodnie z nowymi zasadami, nie będzie już takiego obowiązku. Izolowane będą jedynie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonym.

Nowe zasady kwarantanny odczują z pewnością uczniowie i nauczyciele. To właśnie po kontakcie z chorym w placówce oświatowej, na izolację trafiało w ostanim czasie najwięcej osób. Wszystko dlatego, że w sytuacji, gdy to nauczyciel okazał się zakażony SARS-CoV-2, kwarantanną byli objęci wszyscy uczniowie z klas, w których uczył wraz z rodzinami – mowa tu więc o dziesiątkach, a nawet setkach osób.

Jak w przypadku wszystkich rozwiązań wprowadzanych w związku z epidemią, w chwili obecnej ciężko ferować, jaki skutek przyniesie izolowanie mniejszej ilości osób. O tym, jak nowe zasady kwarantanny wpłyną na rozwój epidemiczny przekonamy się najpewniej w ciągu najbliższych tygodni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +1 / -0

  Sciema dla naiwnych

  Co za brednie buhaaa A DLACZEGO WIĘZIENIA I WOJSKO NIEMA WIRUSA ? Idę na imprezę buhhhaaa

 • miesiąc temu | ocena +5 / -0

  Oburzona

  Ciekawe, zaostrzają obostrzenia, a tu nagle kwarantanna dla mniejszej ilości osób, bo co, trzeba wypłacić zasiłek. A tak swoją drogą, to obudzili się rychło wczas, szkoły są zamknięte, więc uczniowie już nie są objęci kwarantanną. Nauka zdalna i stacjonarna w klasach 1-3 to fikcją, z naszych dzieci robią analfabetów. Dzieci nie chodzą do szkoły, a pozytywne wyniki testów rosną (nie są one równoznaczne z zakażeniem). Zaraz winni będą protestujący za taki wysoki wskaźnik "zakażeń". Porażka systemu

 • miesiąc temu | ocena +5 / -2

  Wywalone jaja na srovid

  Masoni sprzedadzą każdemu krajowi szczepionkę a kraj swoją marże doliczy i interes bardzo udany a co w tej szczepionce będzie zaplikowane to napewno nic zdrowego.

 • miesiąc temu | ocena +16 / -12

  plandemia

  banda popierdolonych debili NIKOGO nie powinni wysylac na zadne kwarantanny pokazuja tylk oze te ich zjkebane restrykcje sa psu o dupe rozbic o kant dupy rozbic hahaha zenujace to jest idiotyzm i debilizm w najczystszej postaci, jak bylo tysiac zakazen to zamykali w domach cale rodziny po kilkaset osob jak piszecie a teraz jak jest 16 tysiecy zakazen to juz beda mniej zamykac buahahahahahah kretyni debili *****