Reklama

Reklama

Wybory do rady nadzorczej PGE GiEK nie zostaną uznane? Załoga wybrała przedstawicieli, ale...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wybory do rady nadzorczej PGE GiEK nie zostaną uznane? Załoga wybrała przedstawicieli, ale... - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Zakończyła się druga tura wyborów przedstawicieli załogi do rady nadzorczej koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Wygrali je Adam Żuk i Kazimierz Suchcicki. Spółka analizuje jednak wciąż czy uznać głosowanie. Dlaczego?

Reklama

Główna Komisja Wyborcza w PGE GiEK podała wstępne wyniki drugiej tury wyborów członków rady nadzorczej PGE GiEK, które odbyły się od 19 do 22 kwietnia. O dwa miejsca w radzie walczyło w sumie czterech przedstawicieli załogi. Najwięcej głosów otrzymali Adam Żuk z KWB Turów (2898 głosów) oraz Kazimierz Suchcicki z KWB Bełchatów (2333 głosy). O miejsce w radzie ubiegali się jeszcze Zdzisław Markiewicz z Elektrowni Bełchatów (1632 głosy) oraz Konrad Leśniewski z KWB Turów ( (1346 głosów).

Wybory wygrali więc Adam Żuk i Kazimierz Suchcicki. Okazuje się jednak, że nie wiadomo… czy głosowanie załogi zostanie uznane. Jak się udało ustalić, sprawę obecnie wciąż analizują prawnicy spółki. Powód? Ne przeszkodzie można stanąć regulamin wyborów, który jasno mówi, że aby były one ważne, frekwencja musi mieć min. 50 procent. Natomiast podczas drugiej tury wyniosła 48,8 proc. uprawnionych do głosowania. Na 14037 pracowników spółki, głosy ważne oddały 6532 osoby, a nieważne – 323 głosujących. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy