Reklama

Reklama

Wiemy, jak długo będzie nieczynny blok 858 MW w elektrowni. PGE szykuje remont i bada przyczyny pożaru

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiemy, jak długo będzie nieczynny blok 858 MW w elektrowni. PGE szykuje remont i bada przyczyny pożaru - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Trwają przygotowania do remontu układu nawęglania zniszczonego przez pożar w bełchatowskiej elektrowni. PGE GiEK wstępnie oceniło, jak długo będzie nieczynny blok 858 MW.

Reklama

Nie milkną echa ogromnego pożaru, do którego doszło na terenie bełchatowskiej elektrowni. W sobotę, 22 maja,zapalił się taśmociąg transportujący węgiel do największego bloku w elektrowni. Płonącą instalację gasiło kilkanaście jednostek straży pożarnej. Ze względu na pożar układu nawęglania trzeba było wyłączyć blok 858 MW.

Koncern PGE GiEK poinformował właśnie, że na chwilę obecną postój „czternastki” przewidziany jest do końca maja.

- Aby usunąć skutki wczorajszego pożaru taśmociągu, którym transportowany był węgiel do największego bloku energetycznego, służby ruchu, majątku i utrzymania Elektrowni Bełchatów oraz zdeklarowane spółki nadzorowane Grupy PGE będą pracować w sposób ciągły – informuje Iwona Paziak, p.o. kierownik Biura Komunikacji PGE GiEK.

Jak dodaje, aktualnie trwają jeszcze prace porządkowe na miejscu zdarzenia. Dziś (24 maja) ma zostać wykonana ekspertyza budowlana, na podstawie której określony zostanie szczegółowy zakres i termin prac do wykonania.

W dalszym ciągu pracuje komisja, która ustala przyczyny pożaru.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy