Reklama

Reklama

Sprzedaż węgla w kopalniach PGE. Koncern informuje o ważnej zmianie w Bełchatowie i Turowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Sprzedaż węgla w kopalniach PGE. Koncern informuje o ważnej zmianie w Bełchatowie i Turowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia PGE uruchomiło nowe numery telefonów, pod którymi można zapisać się na kupno węgla brunatnego. Kopalnie w Bełchatowie i Turowie od kilku dni prowadzą sprzedaż dla odbiorców indywidualnych.

Reklama

Koncern PGE GiEK poinformował o uruchomieniu nowych numerów infolinii w sprawie sprzedaży węgla brunatnego z Kopalni Bełchatów i Turów. Jak zapewnia spółka, pozwoli to na przyspieszenie procesu składania zamówień.

Przypomnijmy, że sprzedaż węgla brunatnego w PGE dla indywidualnych odbiorców została uruchomiona dokładnie tydzień temu, we wtorek, 11 października. Umożliwiła to poprawka przyjęta przez sejm. Dzięki zmianie przepisów węglem można teraz palić w gospodarstwach domowych lub instalacjach spalania o nominalnej mocy cieplnej mniejszej niż 1 MW. Przepisy obowiązują do 30 kwietnia 2023 roku.

Od połowy 2020 roku sprzedaż węgla brunatnego była zakazana, a za palenie nim w domowych piecach groziły surowe kare. W związku z sytuacją energetyczną i brakiem węgla kamiennego, rząd zdecydował się na umożliwienie sprzedaży, gorszego kalorycznie, jego odpowiednika. 

Po ile węgiel brunatny w PGE?

Zainteresowanie sprzedażą w kopalni Bełchatów jest bardzo duże, a jak mówią pracownicy "telefony się urywają". W zależności od granulacji węgla trzeba za niego zapłacić od 150 do 500 zł za tonę. To o wiele taniej niż za kamienny, którego ceny już teraz na rynku wahają się od 3,5 do nawet 4 tys. zł za tonę. 

Ważne! Nowe numery w sprawie sprzedaży węgla 

Zarówno w Bełchatowie, jak i Turowie, węgiel dla odbiorców indywidualnych będzie sprzedawany po wcześniejszym zamówieniu telefonicznym i ustaleniu daty odbioru.

Nowe numery infolinii ws. sprzedaży węgla:

  • Kopalnia Bełchatów - tel. 42 222 21 30
  • Kopalnia Turów - 42 222 22 24
Jak informuje PGE GiEK, obie infolinie przyjmują zgłoszenia w dni robocze, w godzinach 7:00-15:00. Spółka zaznacza, że dotychczasowe numery nie będą już dedykowane do składania zamówień. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy