Reklama

Reklama

Sokoły z bełchatowskiej elektrowni już zaobrączkowane. Zobacz, jak wyglądają młode drapieżniki [FOTO]

Opublikowano: 11 maja 2021 11:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Pisklęta sokołów wędrownych, które zamieszkują bełchatowską elektrownię, zostały właśnie zaobrączkowane. Ornitolodzy musieli się wspinać do gniazda, znajdującego się w galerii nawęglania.

Reklama

Zaobrączkowane młode drapieżniki to już trzeci lęg sokoła wędrownego w Elektrowni Bełchatów. Pisklęta wykluły się w gnieździe na galerii nawęglania, które zlokalizowane jest na kilkudziesięciu metrach wysokości. Ornitolodzy, aby dostać się do ptaków na tak dużej wysokości, musieli użyć specjalnych zabezpieczeń. Kiedy w końcu dotarli na miejsce, udało im się zaobrączkować drapieżniki.

Jak informuje PGE GiEK, gniazda sokołów wędrownych znajdują się również na kominach Elektrowni Dolna Odra oraz w elektrociepłowniach PGE Energia Ciepła. Dzięki zamontowanym kamerom można obserwować pary sokołów wędrownych na kominie elektrociepłowni w Gdyni, elektrociepłowni w Lublinie Wrotków i elektrociepłowni w Toruniu.

- Obserwacja życia  sokołów wędrownych cieszy się ogromną popularnością i jest okazją do rozpowszechniania wiedzy na temat prac związanych z odbudową populacji jednego z najrzadszych ptaków objętych ścisłą ochroną – informuje PGE GiEK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Szkoda sokołów

  Piękne sokoły Tylko szkoda że człowiek ingeruje w ich życie Teraz muszą się męczyć z kawałkiem zelastwa u nogi Wszystko wykoncza te mądre ludzie

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -1

  Domino

  Ładniejsze od mojej byłej. Gdzie ja miałem oczy?

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -1

  Nice earth

  Ludziom paszporty a ptakom obrączki. Super!

  • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

   olol

   Niedlugo i nam zalozą obrączki z czipem, i będziemy mieli takie smutne oczy jak te pisklaki