Reklama

Reklama

Załoga Elbest Security protestowała w Warszawie. Pracownicy: ''Prezesi PGE jak wam nie wstyd?!'' [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Kilkudziesięciu pracowników Elbest Security protestowało w stolicy w obronie miejsc pracy i sprzeciwiając się zmianom właścicielskim w Polskiej Grupie Energetycznej. Związkowcy przekazali swoje postulaty m.in. w Ministerstwie Aktywów Państwowych oraz w PGE.

Reklama

Pracownicy Elbest Security postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i głośno zaprotestować przeciwko zmianom, jakie planuje PGE w ich firmie. Załoga spółki, która zajmuje się m.in. ochroną kopalni i elektrowni Bełchatówc przyznaje, że obawia się o miejsca pracy. Powodem niepokoju i coraz większych nerwów pracowników są ostatnie zmiany właścicielskiej. Ostatecznie firma Elbest Security nie trafiła pod skrzydła PGE GiEK, tak jak wiele innych spółek zależnych PGE, których udziały zostały sprzedane koncernowi skupiającemu m.in,. elektrownie i kopalnie. W niedalekiej przyszłości spółki te, podobnie jak np. kopalnia i elektrownia, na skutek przekształceń mają wejść w skład Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. W przypadku Elbest Security tak się jednak nie stało. Nieoficjalnie mówi się, że firma ta ma trafić do Polskiego Holdingu Obronnego.

Kierunku planowanych zmian i dalszych losów spółki nie znają jednak ani pracownicy, ani też związki zawodowe, które wprost przyznają, że w tej sprawie panuje „zmowa milczenia”. Wszelkie pytania i próby uzyskania informacji od PGE czy Ministerstwa Aktywów Państwowych spełzły na niczym. Związek Zawodowy „Zjednoczeni” powołał Komitet Protestacyjny. Zarzucono koncernowi PGE, że ten sprzedaje spółkę wraz z pracownikami „bez gwarancji pracy”. Przygotowano listę postulatów. Najważniejszy z nich to przejście do NABE lub do zakładów macierzystych czyli elektrowni i kopalni. Swoje żądania pracownicy zawieźli do Warszawy.

Według wstępnych szacunków na ulicach stolicy protestowała blisko setka osób. Nie tylko z Bełchatowa, ale również z innych lokalizacji, w których działa PGE. Wielu przywiozło ze sobą transparenty. Na jednym z nich napisano: "Prezesi PGE jak wam nie wstyd?!".

Związkowcy wspólnie z pracownikami złożyli swoje postulaty w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie trzyosobowa delegacja została zaproszona do środka i przekazała petycję. Protestujący udali się też pod budynek PGE, gdzie usłyszeli, że nie ma możliwości wejścia do środka, a przedstawiciel spółki jedynie odebrał od pracowników petycję.

Jak zapowiada MZZP „Zjednoczeni”, protesty w Warszawie mają być kontynuowane także 11 i 12 października. Pracownicy Elbest Security zamierzają również zorganizować demonstrację w pobliżu elektrowni i kopalni Bełchatów, gdzie planowana jest blokada dróg dojazdowych do tych strategicznych zakładów.

Koncern PGE pytany o zmiany właścicielskie w spółkach zależnych odmówił komentarza. 

- PGE nie komentuje procesów fuzji i przejęć w grupie PGE - poinformowało biuro prasowe PGE. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy