Reklama

Reklama

Związkowcy protestują pod ambasadą Niemiec. Żądają embarga na rosyjskie surowce [FOTO]

Opublikowano: czw, 24 mar 2022 12:41
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Związek zawodowy "Sierpień '80" zorganizował pikietę przed gmachem ambasady Niemiec w Warszawie. W manifestacji biorą też udział związkowcy z bełchatowskiej kopalni. Protestujący domagają się embarga na rosyjskie surowce.

Reklama

Pikietę pod ambasadą Niemiec zorganizowała Komisja Krajowa WZZ "Sierpień '80".  Na manifestację pojechali też związkowcy z KWB Bełchatów. Protestujący, w związku z wojną na Ukrainie, domagają się wprowadzenia embarga na rosyjski gaz, ropę i węgiel. Zdaniem związkowców to właśnie Niemcy są przeciwnikiem takiego rozwiązania, stąd protest przed ambasadą. 

Związkowcy żądają też odejścia od obecnej polityki klimatycznej, których ich zdaniem, atakuje i niszczy polski węgiel i energetykę. Domagają się również zawieszenia systemu handlu emisjami CO2, co według protestujących, sprzyja tylko i wyłącznie promocji rosyjskiego gazu.

- Dotychczasowe sankcje okazały się nieskuteczne. Nadal miliardy euro płyną do Rosji. Nadal sankcje nie obejmują najważniejszych dziedzin, jakimi są zakupy od Rosji surowców energetycznych. (...) Polityka dekarbonizacji poniosła całkowitą klęskę. Decyzje UE, podejmowane pod dyktando Niemiec, doprowadziły do całkowitego uzależnienia UE od Rosji. Dziś, Niemcy chcą kontynuacji, tej zbankrutowanej polityki. Płaci za nią naród ukraiński. Płacą społeczeństwa całej Unii. Czas powiedzieć temu dość - informują związkowcy z centrali "Sierpnia '80".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy