Reklama

Reklama

Prąd z PGE popłynie pod ziemią, bo mieszkańcy narzekali na awarie. Kiedy ruszy inwestycja?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

Prąd z PGE popłynie pod ziemią, bo mieszkańcy narzekali na awarie. Kiedy ruszy inwestycja?  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia W dwóch podszczercowskich miejscowościach narzekali na ciągłe awarie linii energetycznych i brak prądu po wichurach i śnieżycach. PGE po apelach mieszkańców zgodziło się, aby kabel energetyczny poprowadzić pod ziemią.

Reklama

Mieszkańcy Podklucza i Załuża w gminie Szczerców w koncu nie będą musieli się obawiać, że silniejszy wiatr czy opady śniegu, spowodują kolejną awarię i wyłączenia energii elektrycznej. Przy załamaniu pogody, osoby mieszkające w tych miejscowościach, były bez prądu nawet przez kilka dni. Często był on dostarczany za pomocą przywiezionego na miejsce generatora. Problem wynikał z tego, że linie energetyczne, dostarczające prąd do Załuża i Podklucza, biegną przez zalezione i podmokłe torfowe tereny, do których jest niezwykle trudny dostęp. Podczas awarii naprawa uszkodzonej infrastruktury trwa o wiele dłużej.
 
W ubiegłym roku, mieszkańcy zwrócili się z petycją do PGE Dystrybucja o przebudowę napowietrznej linii średniego napięcia, przebiegającej przez Przerębiec. Petycję mieszkańców poparł wójt gminy wraz z radnymi. O interwencję poproszono też posłankę z Bełchatowa - Małgorzatę Janowską.
 
Okazuje się, że zabiegi mieszkańców, samorządowców i posłanki, przyniosły zamierzony efekt. Gmina Szczerców poinformowała właśnie, że Rejon Energetyczny Bełchatów rozpoczął przebudowę linii energetycznej na odcinku Osina-Podklucze. Napowietrzna linia zostanie zastąpiona podziemnym kablem energetycznym o długości 5,7 km. Szacowany koszt inwestycji to 1,5 mln zł. Przebudowa linii ma zakończyć się jeszcze w tym roku.
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy