Reklama

Reklama

PGE ogłosiła nabór do pracy w kopalni Bełchatów. Chcą zatrudnić nowych górników

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK

PGE ogłosiła nabór do pracy w kopalni Bełchatów. Chcą zatrudnić nowych górników  - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK ogłosił nabór do pracy w kopalni. Zgłaszać mogą się pracownicy spółek zależnych PGE. Do kiedy potrwa rekrutacja?

Reklama

Koncern PGE GiEK ogłosił rekrutację wewnętrzną do pracy w bełchatowskiej kopalni. To szansa na zatrudnienie dla pracowników ze spółek zależnych PGE m.in. Rambu, Bestgumu czy Betransu. Jak się udało ustalić, nabór prowadzony jest na stanowisko górnika. Chętni mogą składać potrzebne dokumenty do 4 lutego.

W ogłoszeniu o naborze można przeczytać, że zgłaszający się do pracy w kopalni muszą posiadać minimum wykształcenie zawodowe. Przy ocenie kandydatów będzie brane pod uwagę posiadanie dodatkowych uprawnień i kursów zawodowych. Pracodawca w zamian oferuje m.in. zatrudnienie na podstawie umowy o prace, pakiet świadczeń socjalnych i dodatkowe 4 dni urlopu. Nie wiadomo, ile osób może zostać przyjętych do pracy w KWB Bełchatów. 

- Stan załogi będzie uzupełniany zgodnie z potrzebami oddziału - mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

To kolejna rekrutacja wewnętrzna w bełchatowskiej kopalni. W czerwcu 2021 roku odbył się nabór na takie stanowiska jak m.in. górnik, elektryk, laborant, mechanik czy automatyk. Zainteresowanie było ogromne, bo ze spółek zgłosiło się aż 780 kandydatów. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że zatrudnionych zostało kilkadziesiąt osób. Koncern oficjalnej liczby nowych pracowników kopalni nie podał. 

 
Zwiększenia zatrudnienia w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów od dawna domagają się związki zawodowe, które wielokrotnie apelowały o przyjmowanie pracowników spółek zależnych, wskazując jednocześnie na braki kadrowe wśród załogi. Obecnie w bełchatowskiej kopalni pracuje ok. 4,6 tys. górników. Liczba ta w najbliższych latach będzie się jednak zmniejszała w związku ze planowanym spadkiem wydobycia, co ma związek z planami wygaszania Elektrowni Bełchatów. Według prognoz w 2030 roku zatrudnienie w KWB Bełchatów wyniesie zaledwie 2,6 tys. osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy