Reklama

Reklama

''Odchudzają'' zarząd koncernu PGE GiEK? Spółka potwierdziła rezygnację wiceprezesa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

''Odchudzają'' zarząd koncernu PGE GiEK? Spółka potwierdziła rezygnację wiceprezesa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK oficjalnie potwierdził, że Krzysztof Kuśmierowski złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa. Co ciekawe, spółka nie ogłosiła konkursu na jego miejsce i zarząd pracuje w pomniejszonym składzie.

Reklama

Koncern PGE GiEK oficjalnie potwierdził rezygnację Krzysztofa Kuśmierowskiego, który przestał pełnić funkcję wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych i transformacji PGE GiEK. Co ciekawe, na stanowisko został wybrany w konkursie na początku sierpnia. To kolejny raz, kiedy Kuśmierowski nie zagrzał zbyt długo miejsca na posadzie.

W lipcu tego roku jako prezes koncernu rządził… zaledwie przez tydzień w dość niecodziennych okolicznościach. Oficjalną informację o jego nominacji spółka podała dopiero wraz z komunikatem o rezygnacji ze stanowiska. Nieoficjalnie mówiło się, że wybrany na prezesa Kuśmierowski spowodował tarcia wśród polityków PiS w regionie. Ostatecznie musiał ustąpić. 

Okazuje się, że po wrześniowej rezygnacji z funkcji wiceprezesa, koncern nie ogłosił konkursu, w którym mógłby wyłonić jego następcę. Od kilku tygodni zarząd spółki działa w pomniejszonym czterosobowym składzie.

-  Zgodnie ze statutem spółki PGE GiEK, w skład zarządu może wchodzić od dwóch do sześciu członków. Obecnie zarząd pracuje w składzie czteroosobowym - poinformowała Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK. 

Obecnie prezesem PGE GiEK jest Andrzej Legeżyński. W skład zarządu wchodzą Zbigniew Fałek (wiceprezes zarządu ds. inwestycji i ICT), Zbigniew Kasztelewicz (wiceprezes zarządu ds. wydobycia) oraz Andrzej Kopertowski (wicprezes zarządu).

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy