Reklama

Reklama

PGE kontra koronawirus. Wiemy, ile osób zachorowało w energetycznym koncernie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

PGE kontra koronawirus. Wiemy, ile osób zachorowało w energetycznym koncernie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Od początku pandemii koronawirusa w PGE zachorowało około 3 procent spośród 42 tysięcy pracowników zatrudnionych w całym koncernie. Spółka na zabezpieczenie załogi przeznaczyła 12 mln zł.

Reklama

Koncern PGE zdradził, ilu pracowników od początku czasu trwania pandemii zachorowało na COVID-19. Prezes Wojciech Dąbrowski poinformował, że jest to około 3 procent spośród 42 tysięcy zatrudnionych u energetycznego giganta czyli ok, 1,2 tys. osób. Natomiast kwarantanną objętych zostało dotychczas 5 proc. pracowników.

- Nasi pracownicy, którzy przebywają na terenie zakładów, mają zapewnione środki ochrony indywidualnej – powiedział Wojciech Dąborwski.

Jak dodaje, obecnie w spółce zarażonych jest ok. 1,5 proc. pracowników, a na kwarantannie przebywa 1,8 proc. osób. Prezes PGE podkreślił, że dzięki "wprowadzonym obostrzeniom i skutecznym procedurom", odsetek osób chorych w skali grupy jest "pod całkowitą kontrolą".

- Wszystkie jednostki są przygotowane na różne scenariusze rozwoju epidemii, także brany pod uwagę jest scenariusz pracy przy ponadstandardowej absencji. Mamy do tego przygotowane procedury – powiedział Wojciech Dąbrowski.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy