Reklama

Reklama

Negocjują podwyżki w spółkach zależnych PGE. ''W trakcie rozmów został odwołany prezes''

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Negocjują podwyżki w spółkach zależnych PGE. ''W trakcie rozmów został odwołany prezes'' - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Zawarto porozumienie płacowe w spółkach Ramb i Bestgum. Negocjacje zostały przełożone w Elbest Hotels. W spółce odwołano bowiem prezesa.

Reklama

O zawartym porozumieniu płacowym w Rambie i Bestgumie poinformował związek zawodowy "Sierpień 80" w KWB Bełchatów. Dokument tym samym kończy spory zbiorowe na tle płacowym. 

O jakim wzroście wynagrodzeń mowa? Jak podaje "Sierpień 80", w obydwóch spółkach wynegocjowano podwyżki płacy zasadniczej: o 300 zł od maja 2022 r., o 200 zł od września tego roku oraz o 100 zł od początku października. Według zawartego i podpisanego porozumienia pracownicy mieli otrzymać też 2,5 tys. zł tzw. premii inflacyjnej. Związek zaznaczył jednocześnie, że wynegocjowane podwyżki i premia "zrealizowały" ich żądania płacowe, które zostały złożone w pismach sporowych i dotyczyły 15 proc. wzrostu średniej płacy zasadniczej załogi Rambu i Bestgumu. 

Wstępnie uzgodniono porozumienie płacowe też w spółce Mega Serwis. Jak informują związkowcy, strona społeczna uzgodniła wzrost płacy zasadniczej od 1 maja o 200 zł, od września o kolejne 200 zł, a od października o 100 zł. 

Jak informuje "Sierpień 80", porozumienia w sprawie podwyżek w drugim półroczu nie osiągnięto natomiast w spółce Elbest Hotele. 

- W trakcie rozmów płacowych został odwołany prezes spółki, a planowane w dniu 4 października spotkanie z Zarządem Elbest Hotele i Zarządem Polski Holding Hotelowy w kwestii wzrostu płac, zmian w regulaminie wynagrodzeń oraz inwestycji w obiektach Elbest Hotele nie odbyło się - informują związkowcy z "Sierpień 80" w KWB Bełchatów. 

Sprawdziliśmy i faktycznie, na stronie internetowej firmy w zarządzie spółki nie figuruje już dotychczasowy prezes Michał Król. Obecnie pełniącym obowiązki prezesa zarządu jest Marcin Długoborski

Związek zawodowy wystąpił do zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego o pilne spotkanie. 

- Brak reakcji odczytamy jako lekceważenie pracowników i szanując prawa pracowników do godnej pracy, skorzystamy z Ustawy o Rozwiązywaniu Sporów Zbiorowych - zagrozili związkowcy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy