Reklama

Reklama

PGE zabiera głos w sprawie wypadku w elektrowni. Na miejscu pojawił się prezes Dąbrowski

Opublikowano: śr, 4 lis 2020 16:14
Autor:

PGE zabiera głos w sprawie wypadku w elektrowni. Na miejscu pojawił się prezes Dąbrowski - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kopalnia i Elektrownia Koncern PGE GiEK skomentował wypadek, do którego doszło na terenie Elektrowni Bełchatów. Pracownik firmy zewnętrznej spadł z rusztowania z wysokości 30 metrów. Na miejscu pojawił się prezes PGE – Wojciech Dąbrowski, który przebywał z wizytą w Bełchatowie.

Reklama

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w godzinach porannych na terenie bełchatowskiej elektrowni. Jak informuje koncern PGE GiEK, 24-letni pracownik firmy zewnętrznej, wykonując prace w zasobniku węgla spadł z rusztowania z wysokości ok. 30 metrów. Mężczyzna przeżył, bo upadek zamortyzowała warstwa węgla, znajdująca się na dnie zasobnika.

- Na miejsce wypadku przybyły odpowiednie służby. Mężczyznę wydobyto z zasobnika i przewieziono do szpitala. Był przytomny– mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Jak dodaje, w oddziale powołana zostanie specjalna komisja, która zbada przyczyny zdarzenia. Na miejsce wypadku przybyli m.in. przedstawiciele zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, w tym Wojciech Dąbrowski – prezes zarządu, który przebywał z wizytą w Bełchatowie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE