Reklama

Kontrole na drogach. Można stracić dowód rejestracyjny. Co sprawdzają policjanci?

Opublikowano:
Autor:

Kontrole na drogach. Można stracić dowód rejestracyjny. Co sprawdzają policjanci? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś, w całym kraju policja przeprowadzi działania pn. "Smog". Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu pojazdów, które nie spełniają norm środowiskowych. Oczom mundurowym nie umkną oczywiście inne, niezgodne z prawem zachowania. Czego mogą spodziewać się kierowcy?

Zgodnie z informacjami płynącymi od policjantów, dzisiejsze działania będą ukierunkowane na zbadanie możliwie największej liczby pojazdów pod kątem emisji spalin. Funkcjonariusze będą zatrzymywać te samochody, wobec których istnieją uzasadnione przypuszczenia, że te naruszają normy ochrony środowiska.

Podczas działań, policjanci będą korzystać ze specjalnych urządzeń kontrolno – pomiarowych, czyli analizatorów spalin i dymomierzy. Jeśli w trakcie kontroli okaże się, że pojazd narusza wymagania środowiskowe, funkcjonariusze zatrzymają dowód rejestracyjny, a dalsze poruszanie się takim pojazdem będzie zabronione. Kierowca może też otrzymać mandat karny w wysokości od 20, do nawet 500 złotych.

- Poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza, szczególnie w dużych miastach, ponadto poprawiamy stan bezpieczeństwa na naszych drogach – pouczają policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE