Reklama

Kompletnie pijany jechał całą szerokością jezdni. 37-latek miał prawie 4 promile!

Opublikowano:
Autor:

Kompletnie pijany jechał całą szerokością jezdni. 37-latek miał prawie 4 promile! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Po raz kolejny udało się wyeliminować z ruchu pijanego kierowcę – wszystko dzięki obywatelskiej interwencji. Kierujący volkswagenem jechał całą szerokością jezdni, dalszą jazdę uniemożliwił mu czujny mieszkaniec, który odebrał mu kluczyki od pojazdu. Po przybyciu na miejsce policji okazało się, że 37-latek ma w organizmie 4 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy, teraz o jego losie zadecyduje sąd – za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 28 czerwca w Łękińsku. Około godziny 10:30, do bełchatowskiej policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Kierujący volkswagenem transporter, miał poruszać się całą szerokością jezdni, ciągle zjeżdżając z jednego pasa ruchu na drugi. W końcu zjechał na pobocze, zahaczając o przydrożne drzewko. Natychmiast podszedł do niego świadek zdarzenia, który odebrał mu kluczyki od pojazdu i zawiadomił policję.

- Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu bełchatowskiego jadąc swoim volvo na ulicy Poprzecznej w Łękińsku minął się z volkswagenem transporterem. Styl jazdy tym pojazdem jednoznacznie wskazywał, że kierowca jest po spożyciu alkoholu – informuje KPP Bełchatów.

Badanie alkomatem wykazało, że 37-letni mieszkaniec Łękińska ma w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy – teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Poza wysoką grzywną, grożą mu 2 lata pozbawienia wolności.

- Świadkowi, którzy zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym i uniemożliwił dalsza jazdę pijanemu kierowcy dziękujemy. Dzięki takim zdecydowanym postawom wspólnie eliminujemy z naszych dróg potencjalnych zabójców – informują policjanci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE