Reklama

Reklama

Zasłużony strażak odchodzi na emeryturę. Były podziękowania, kwiaty i wyjątkowy prezent [FOTO]

Opublikowano: wt, 1 lut 2022 10:07
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zastępca komendanta Straży Pożarnej w Bełchatowie odchodzi na emeryturę. Podczas uroczystości w siedzibie strażaków odbyło się pożegnanie bryg. Krzysztofa Kowalczyka. Nie zabrakło podziękowań, kwiatów i prezentów.

Reklama

Na uroczystym pożegnaniu pojawili się samorządowcy z miasta i powiatu, a także sąsiednich gmin. Odchodzącego na emeryturę przełożonego żegnali też bełchatowscy strażacy.

Bryg. Krzysztof Kowalczyk funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP pełnił od 2013 roku. Służbę strażaka rozpoczął jeszcze w latach 80. Wówczas odrabiał zasadniczą służbę wojskową w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Bełchatów. Później w latach 1990-2009 pełnił służbę w bełchatowskiej staży, biorąc bezpośredni udział w działaniach ratowniczo gaśniczych. W latach 2009-2013 zajmował stanowisko Zastępcy Dowódcy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Bełchatowie.

W trakcie uroczystości zaproszeni goście dziękowali zastępcy komendanta za wieloletnią służbę oraz życzyli zdrowia na emeryturze. Nie zabrakło też prezentów m.in. pięknego obrazu przedstawiającego straż pożarną sprzed lat czy symbolicznego kasku podarowanego przez strażaków.

Krzysztof Kowalczyk w przeszłości odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2004 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 r., Medalem Złotym za Długoletnią Służbę - 2016 roku.

Więcej zdjęć na stronie internetowej bełchatowskiego starostwa. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy