Autor: | Zdjęcie: BKL Bełchatów

Kolejny sukces zawodników z naszego miasta. Trener nie kryje dumy z młodych sportowców - Zdjęcie główne

foto BKL Bełchatów

WydarzeniaZawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego mają kolejny powód do dumy. Za nimi występ podczas Mistrzostw Polski U16, który zakończył się dwoma srebrnymi medalami i pobiciem życiówki. Sprawdź, jak poradzili sobie lekkoatleci.

Zawodnicy z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wzięli udział w Mistrzostwach Polski U16. Podczas zawodów młodzi sportowcy wzięli udział w kilku kategoriach. Zmierzyli się m.in. w biegu przez płotki, wieloskoku i sztafecie.

Najlepiej poszło Alicji Morawiec, która do Bełchatowa wróciła z dwoma srebrnymi medalami. Najpierw młoda zawodniczka pobiła swój rekord życiowy i zajęła drugie miejsce w biegu na 80 metrów przez płotki, a po chwili stanęła na starcie wieloskoku.

- Od finału płotków a finałowego konkursu wieloskoku dzieliło ją tylko 5 minut. Alicja opanowała emocje i w konkursie wieloskoku również wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U16 – przekazuje Artur Morawiec, prezes BKL-u.

Świetnie zaprezentował się również Oskar Staryga, który na dystansie 300 m przez płotki osiągnął czas 40,04s i tym samym uplasował się na 5 pozycji. Oskar również pobiegł na 300 m, uzyskując 37,34 s, co dało 20 pozycję na mistrzostwach.

Trener dumny z całej drużyny

W zawodach udział wzięły również: Natalia Kęsicka, która osiągając w eliminacjach 12,53s, zajęła 22 miejsce w biegu na 80 m przez płotki oraz Alicja Sinkiewicz, która w biegu na 300 m przez płotki uzyskała swój drugi czas w karierze 49,89 s i uplasowała się na 33 miejscu w Polsce.

Ola Jasińska, Natalia Kęsicka, Alicja Sinkiewicz oraz Adrianna Górny pobiegły również w sztafecie 4x100 m i na mecie znalazły się w 52,70 s. Co pozwoliło na zajęcie 19. miejsca. W biegu na 100 m poza konkursem wystartowała Ola Jasińska, która uzyskała czas 13,29 s.

Zadowolenia ze swoich zawodników nie kryje trener Łukasz Mantyk. Podkreślił, że w tych mistrzostwach chodziło głównie o zabawę i fajną atmosferę, które zdecydowanie dopisały.

- Te mistrzostwa to dopiero początek przygody z lekką atletyką i sam fakt 7 startów finałowych naszych zawodników to duży sukces. Awans na te mistrzostwa to już spory sukces, ponieważ w Polsce od kilku lat jest bardzo wysoki i równy poziom wśród kategorii U16, dlatego cieszą starty indywidualne. Medal jest taką wisienką na torcie i nagroda dla tych młodych ludzi i cieszy całą ekipę bez znaczenia, kto go zdobędzie - komentuje trener grupy Łukasz Mantyk.