Reklama

Kolejny krok w sprawie odkrywki Złoczew. Kiedy koncesja?

Opublikowano:
Autor:

Kolejny krok w sprawie odkrywki Złoczew.  Kiedy koncesja? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wszystko wskazuje na to, że kolejny krok ku odkrywce Złoczew został wykonany. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, zarząd PGE GiEK S.A 8 listopada złożył do Ministerstwa Środowiska wniosek o przydzielenie KWB Bełchatów koncesji na wydobycie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących ze złoża Złoczew, oraz ustanowienie obszaru i terenu górniczego w obszarze Złoczewa.

Jeszcze z końcem marca, kiedy PGE GiEK otrzymał pozytywna decyzję środowiskową dla złoczewskiej odkrywki, zarząd zapowiadał, że kiedy tylko zakończą się prace związane z dostosowaniem dokumentów planistycznych gmin, spółka będzie wnioskować do Ministerstwa Środowiska.

Pierwotnie planowano, że koncesyjne dokumenty uda się złożyć w połowie 2018 roku. Jednak 24 kwietnia fundacja Greenpeace zaskarżyła decyzję środowiskową łódzkiej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i to znacząco wpłynęło na wydłużenie procedury. Odwołanie ekologów wymusiło bowiem ponowną analizę dokumentów, zarówno raportu środowiskowego jak i samej decyzji wydanej przez RDOŚ. Ostatecznie, z początkiem jesieni udało się przebrnąć przez wszystkie tematy związane z aspektem decyzji środowiskowej i pojawiło się dla zarządu spółki zielone światło, by wnioskować o koncesję.

Pewne jest jedno, jej uzyskanie w trzecim kwartale 2018, tak jak PGE GiEK optymistycznie kalkulowała jest raczej niemożliwe.

Zapytaliśmy w Ministerstwie Środowiska, kiedy można spodziewać się decyzji w sprawie Złoczewa. Czekamy na odpowiedź, po jej otrzymaniu bezzwłocznie opublikujemy nowe informacje na naszym portalu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE