Reklama

Kolejny dyrektor hotelu stracił posadę. Prezes Elbestu wprowadza nowe porządki i szuka oszczędności

Opublikowano:
Autor:

 Kolejny dyrektor hotelu stracił posadę. Prezes Elbestu wprowadza nowe porządki  i szuka oszczędności - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Trwa restrukturyzacja w Elbeście. Nowy prezes szuka oszczędności w spółce, która pod rządami jego poprzedników w ciągu ostatnich lat zanotowała aż 100 milionów złotych strat. Tym razem zlikwidowano stanowisko dyrektora w podbełchatowskim Hotelu Wodnik na Słoku.

W spółce Elbest zlikwidowano kolejny dyrektorski etat. Tym razem w Hotelu Wodnik na Słoku, gdzie wieloletnia pracownica spółki została przeniesiona na inne stanowisko. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu podobny scenariusz miał miejsce również w przypadku Hotelu Sport w Bełchatowie, o czym pisaliśmy w artykule pt. "Dyrektor Hotelu Sport straciła posadę. Ciąg dalszy tsunami kadrowego w PGE GiEK". Zmiany w strukturach kierownictwa hoteli oficjalnie potwierdza również sama spółka.

- Potwierdzamy, że w ramach prowadzonych przez Elbest działań restrukturyzacyjnych, kierowanie Hotelem Wodnik zostało przejęte przez menadżera OSiR Wawrzkowizna, który będzie zarządzał zespołem trzech obiektów – Hotelem Sport, Hotelem Wodnik oraz OSiR Wawrzkowizna – poinformowała spółka Elbest.

Przypomnijmy, że od początku maja spółka ma nowego prezesa. Został nim Michał Król , były radny PiS w Łodzi i łódzkim sejmiku, który z zawodu jest… adwokatem i niewiele dotąd miał wspólnego z branżą hotelarską. Nowy prezes spółki zależnej PGE ma pomóc w wyjściu na prostą z finansowych kłopotów. Elbest przez ostatnie lata generował bowiem ogromne straty, które sięgały łącznie 100 mln zł. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pt. „Elbest tonie, straty sięgają już 100 mln zł! Czy nowy prezes z ramienia PiS wyciągnie spółkę z tarapatów?”

Oprócz likwidacji dyrektorskich stanowisk, nowy prezes spółki szuka oszczędności również na inne sposoby, które... nie przysporzyły mu popularności wśród bełchatowian. W ramach restrukturyzacji Elbestu planował np. likwidację stadniny koni. Pomysł spotkał się z falą krytyki i protestami mieszkańców. O czym można przeczytać w artykule pt. „Elbest pozbywa się koni ze stadniny na Wawrzkowiźnie. Co się stanie ze zwierzętami?”. Ostatecznie po blokadzie próby wywiezienia koni do innej stadniny z pomysłu się wycofano. Pisaliśmy o tym w artykule pt. „Elbest przeprasza za ''nocną akcję" na Wawrzkowiźnie i ogłasza nową decyzję w sprawie stadniny”.

Na jutro zaplanowano spotkanie związków zawodowych z prezesem spółki, podczas którego ma on przedstawić związkowcom swoje pomysły na restrukturyzację i naprawę sytuacji w Elbeście.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE