Reklama

Kolejni pracownicy RAMB-u z koronawirusem. PGE zabiera głos w sprawie

Opublikowano:
Autor:

Kolejni pracownicy RAMB-u z koronawirusem. PGE zabiera głos w sprawie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Potwierdziły się kolejne przypadki zarażenia koronawirusem w Bełchatowie. Chodzi o dwóch pracowników RAMB-u, którzy prawdopodobnie zarazili się od jednej z pracownic spółki. PGE zapewnia, że chorzy czują się dobrze - jeden z nich został poddany domowej kwarantannie, drugi trafił na leczenie szpitalne.

Epidemia koronawirusa dotarła już do Bełchatowa, ostatnie informacje wskazują na 6 osób w powiecie, u których potwierdzono chorobę COVID-19. Pojawiły się też doniesienia, że dwójka z ostatnio zarażonych, to pracownicy spółki RAMB, którzy najprawdopodobniej zachorowali po kontakcie ze współpracownicą, u której SARS-CoV-2 wykryto w ubiegłym tygodniu - więcej w artykule PGE GiEK potwierdza koronawirusa w spółce podległej...

Zdiagnozowanie koronawirusa u pracowników spółki, w oficjalnym komunikacie potwierdziło również PGE.

- W spółce RAMB potwierdzono dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem. Pracownicy czują się dobrze, jeden z nich przebywa na leczeniu szpitalnym a jeden na leczeniu domowym. Potwierdzone nowe przypadki w Spółce mają najprawdopodobniej związek z przypadkiem zarażenia z ubiegłego tygodnia u jednej z Pracownic Spółki - informuje rzecznik PGE GiEK SA. Sandra Apanasionek.

Koncern zapewnia przy tym, że zostały już podjęte działania prewencyjne, mające zapewnić pracownikom bezpieczeństwo. Gwarantując też, że nie ma zagrożenia dla ciągłości pracy spółki RAMB.

- Podkreślamy, że nie ma zagrożenia utraty ciągłości pracy Spółki RAMB. Część Pracowników została przez Pracodawcę prewencyjnie wysłana do domów a także do świadczenia pracy zdalnej. Niewielka część załogi przebywa na kwarantannie domowej, zgodnie z zaleceniami Sanepidu. W zakładzie wprowadzone są odpowiednie procedury w zakresie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa a także opracowany i weryfikowany jest na bieżąco plan funkcjonowania na wypadek ponadstandardowej absencji - informuje Sandra Apanasionek.

PGE dementuje też plotki, jakoby osoby, u których wykryto koronawirusa miały kontakt z pracownikami KWB Bełchatów.

- Wszystkie pozytywnie zdiagnozowane przypadki wystąpiły u osób, które nie miały bezpośredniego kontaktu z pracownikami produkcyjnymi z KWB Bełchatów. Zarówno wydobycie węgla jaki i produkcja energii w bełchatowskim kompleksie energetycznym odbywają się bez zakłóceń - komentuje PGE.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem COVID-19 w regionie Bełchatowa zdaję się zaogniać, a kolejne zachorowania są już tylko kwestią czasu. Dlatego zgodnie z władzami i służbami apelujemy o zostanie w domu i nie narażanie siebie i innych na kontakt z koronawirusem.

<

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE