Reklama

Kolejne włamania w powiecie bełchatowskim. Policjanci sprawdzają dziesiątki doniesień od mieszkańców

Opublikowano:
Autor:

Kolejne włamania w powiecie bełchatowskim.  Policjanci sprawdzają dziesiątki doniesień od mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kolejne włamania, tym razem do grabieży doszło w podbełchatowskich Kałdunach. "Najświeższa" kradzież miała miejsce 30 marca, w Wielki Piątek - z domu zginęła biżuteria i - co jest pewnym novum - sprzęt elektroniczny.

Policja z plagą włamań zmaga się od początku lutego. Co znamienne, problem dotyczy nie tylko naszego powiatu, ale także sąsiednich - piotrkowskiego, wieluńskiego czy pajęczańskiego. We wszystkich przypadkach, niezależnie od lokalizacji schemat działania jest praktycznie ten sam - wyważone okno tarasowe, kradzież biżuterii, pieniędzy i ogromny bałagan po złodziejskim procederze rabusiów. Ostatnie dwa włamania w okolicach Bełchatowa miały miejsce w Kałdunach - do jednego doszło 30 marca, drugie kilka dni wcześniej, w sobotę 24.

Policja podkreśla, że na komendę wpływa dużo zgłoszeń o autach, które wolno przejeżdżając przez ulice miasta bądź wsi budzą niepokój mieszkańców.

- Mogę zapewnić, że każdy sygnał jest przez nas skrupulatnie sprawdzany. Dziękujemy za tą czujność, nadal o nią apelujemy, prosząc o baczne obserwowanie miejsca zamieszkania i jego okolicy - mówi nam Ewelina Maciejewska z bełchatowskiej komendy policji

Bezskuteczne działania służb elektryzują lokalne społeczności, które często na portalach społecznościowych umawiają się na wspólne obywatelskie patrole.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE