Reklama

Kolejne utrudnienia na A1 między Piotrkowem i Łodzią. Jak ominąć korki?

Opublikowano:
Autor:

 Kolejne utrudnienia na A1 między Piotrkowem i Łodzią.  Jak ominąć korki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Czekają nas kolejne utrudnienia na autostradzie A1. Już dziś - 6 kwietnia rozpoczną się prace związane z budową nowych obiektów, w miejsce wyburzonych wcześniej wiaduktów. Montaż belek nośnych nowego wiaduktu wymusi wstrzymywanie przejazdu.

Prace, które zaplanowano na dwie noce (z 6 na 7 i z 7 na 8 kwietnia), będą prowadzone na wiadukcie na drodze Pieński - Sierosław w godzinach od 20:00 do 06:00. Jak informuje wykonawca, by zmniejszyć uciążliwości dla kierowców, przerwy w ruchu będą wynosiły nie więcej niż 20 minut - później będzie on wznawiany, by rozładować powstały zator.

- Takich cykli w ciągu każdej z dwóch nocy będzie kilkanaście. Ograniczenia będą dotyczyły zarówno jadących z Łodzi w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego, jak i w przeciwnym kierunku. Apelujemy do kierowców o cierpliwość i zachowanie szczególnej ostrożności, oraz stosowanie się do oznakowania - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Z informacji, które udostępniła GDDKiA wynika też, że remontowany odcinek drogi będzie można ominąć z obu stron.

- Jadąc od Łodzi należy zjechać na węźle Tuszyn na DK12/91 i kierować się w stronę Piotrkowa Trybunalskiego, następnie na węźle Piotrków Trybunalski Północ zjechać na S8 i tędy dojechać do węzła Piotrków Trybunalski Zachód, gdzie powrócimy na autostradę A1. Jadąc do południa analogicznie: zjeżdżamy z A1 na S8 na węźle Piotrków Trybunalski Zachód, dojeżdżamy do węzła Piotrków Trybunalski Północ, gdzie skręcamy na DK 12/91 i tą trasą dojeżdżamy do węzła Tuszyn, gdzie można wrócić na autostradę A1 i kontynuować jazdę w kierunku północnym - informuje GDDKiA.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE