Reklama

Kolejne dzikie ptaki w elektrowni Bełchatów. ''Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać''

Opublikowano:
Autor:

Kolejne dzikie ptaki w elektrowni Bełchatów. ''Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sokoły w sposób szczególny upatrzyły sobie bełchatowską elektrownię. Wśród olbrzymich kominów pojawili się kolejni przedstawiciele tych drapieżnych ptaków i uwiły sobie drugie gniazdo na terenie olbrzymiego kompleksu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku koncern PGE GiEK poinformował, że w galerii nawęglania elektrowni zagnieździła się pierwsza para sokołów, której wykluło się pisklę.

Wygląda na to, że sokoły wędrowne darzą szczególną sympatią bełchatowską elektrownię. Marek Ciapała, wiceprezes koncernu PGE GiEK, którego elektrownia jest oddziałem, pochwalił się, że pracownicy wypatrzyli kolejne gniazdo tych ptaków.

- Mamy drugie gniazdo sokoła wędrownego w Elektrowni Bełchatów. Zadomowiły się na galeriach nawęglania elektrowni. Dbamy o nie i mamy nadzieję, że będą się tam rozwijać - powiedział Marek Ciapała, wiceprezes PGE GiEK.

Przypomnijmy, że w maju ubiegłego roku para bełchatowskich sokołów zagnieździła się w Elektrowni Bełchatów na poziomie 75 metrów nad ziemią, na galerii nawęglania jednego z 13 pracujących bloków energetycznych. Wówczas w gnieździe wykluło się pisklę, które zostało już zaobrączkowane przez ornitologów ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE