Reklama

Klub Podróżnika-Kosowo

Opublikowano:
Autor:

Klub Podróżnika-Kosowo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”, które tym razem odbędzie się nie w ostatni, a w trzeci czwartek miesiąca – 19.04.2019, na sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy, o godzinie 18:00. Gośćmi będą Ewa i Piotr Karweccy, a zabiorą nas do Kosowa - kraju bliskiego, lecz zarazem bardzo orientalnego.

Jeśli na współczesnej turystycznej mapie Europy istnieją jeszcze białe plamy, to beż wątpienia jedną z nich jest Kosowo – najmłodsze państwo naszego kontynentu, które raptem jedenaście lat temu proklamowało swoją niepodległość. Poznać nam ją pomogą Ewa i Piotr Karweccy - podróżnicza para, która od lat, własnym samochodem, przemierza samotnie świat…

Jedną z ich najnowszych pasji jest mało znane Kosowo - kraj europejski, ale Polakom nieznany. Jeszcze do niedawna była to serbska prowincja, mimo autonomii wciąż stanowiąca dla Serbów narodową macierz. To tutaj, na Kosowym Polu, starły się w 1389 roku wojska serbskie i tureckie w najważniejszej średniowiecznej bitwie Bałkanów. Kosowo jest tyglem, w którym przeszłość przenika się z teraźniejszością, wschód z zachodem, a do modlitwy wzywają muezzini z minaretów, jak i dzwony chrześcijańskich świątyń.

Mimo tragicznej niedawnej przeszłości Kosowo to również przyjaźni dla turystów ludzie, świetne, smaczne jedzenie, przepiękna przyroda, ekscytujące zabytki, łatwo dostępne dla zmotoryzowanego turysty.

Wstęp wolny

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE