Reklama

Kierowcy, rowerzyści i piesi pod lupą policji. Rusza akcja z udziałem śmigłowca

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy, rowerzyści i piesi pod lupą policji. Rusza akcja z udziałem śmigłowca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji, funkcjonariusze są już gotowi na długi majowy weekend. Oczywiście nie będziemy wypoczywać, ale pilnować bezpieczeństwa – informują mundurowi.

Działania „Majowy Weekend 2019” rozpoczynają się już dziś i potrwają do niedzieli.

- Spodziewamy się zwiększonego ruchu samochodów osobowych. Tym bardziej, że w przypadku tegorocznego weekendu wystarczyło wziąć trzy dni urlopu, by mieć dziewięć dni wolnego. Można zatem trochę popodróżować. Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na drogowe wykroczenia. Szczególnie te, które są najbardziej niebezpieczne. Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie i wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci – informuje KWP w Łodzi.

W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego też policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

- Kontrolujemy również ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, gdyż w czasie długiego weekendu majowego będą obowiązywać ograniczenia ruchu tych pojazdów – 30 kwietnia i 2 maja od godziny 18 do 22, natomiast 1 i 3 maja od 8 do 22 – dodaje łódzka KWP

W działaniach weźmie udział policyjny śmigłowiec, z pokładu którego policjanci również będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

- Sprawdzamy czy nie doszło do zakłóceń w ruchu, a także możemy dostrzec, czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i możemy typować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach – wyjaśniają policjanci i dodają prosząc o rozwagę: - Przypominamy również, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od rozsądnego zachowania wszystkich uczestników ruchu: kierowców, motocyklistów, rowerzystów i pieszych.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE