Reklama

Kierowcy narzekali na dziury i wyboje. Starostwo w końcu wyremontuje drogę powiatową

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy narzekali na dziury i wyboje. Starostwo w końcu wyremontuje drogę powiatową  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Starostwo powiatowe w Bełchatowie planuje przebudowę odcinka drogi pomiędzy Klukami i Groblą. Samorząd pozyskał ponad 1 mln zł dofinansowania na inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych. Kierowcy od wielu lat narzekali na dziury i wyboje. Remont około dwóch kilometrów drogi problem powinien w końcu rozwiązać.

To z pewnością dobra wiadomość dla kierowców w regionie. Starostwo przeprowadzi w tym roku remont drogi pomiędzy Klukami i Groblą. Podróżujący tym odcinkiem mieszkańcy powiatu od wielu lat narzekają na wyboje i dziury. Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku będzie można w końcu przejechać po równej jak stół drodze.

Powiat właśnie ogłosił, że otrzymał 1,1 mln zł dofinansowania na wspomniany remont z Funduszu Dróg Samorządowych. To połowa zaplanowanych kosztów przebudowy. Jaki informuje starostwo, zgodnie z dokumentacją projektową cały remont odcinka powiatowej drogi ma kosztować 2,3 mln zł, a obejmie on swoim zakresem łącznie 2 kilometry trasy.

- Inwestycja polegać będzie na wykonaniu nowych warstw asfaltowych jezdni, poszerzeniu jezdni, wykonaniu chodników lewostronnych i prawostronnych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz zjazdów. Procedura przetargowa wyłonienia wykonawcy ruszy niezwłocznie po podpisaniu umowy na dofinansowanie tego zadania z Wojewodą Łódzkim – informuje Marzena Rogut-Chrząszcz z bełchatowskiego starostwa.

Remontowana droga powiatowa, jak informuje urząd, posiada nawierzchnię bitumiczną z „licznymi uszkodzeniami, jak wyboje, odkształcenia i spękania”. Wskazuje też na przyczynę takiego stanu drogi.

- Pobocza gruntowe wyniesione są pond nawierzchnię jezdni, co utrudnia prawidłowe jej odwodnienie oraz pogarsza warunki na drodze. Wzdłuż drogi występują częściowo chodniki z kostki betonowej o zmiennej szerokości. Na całym, przewidzianym do przebudowy odcinku drogi, odwodnienie realizowane jest powierzchniowo na przyległe tereny nieutwardzone w granicy pasa drogowego – informuje starostwo.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE