Reklama

Kierowcy dojeżdżający do kopalni i elektrowni muszą zdjąć nogę z gazu. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy dojeżdżający do kopalni i elektrowni muszą zdjąć nogę z gazu. Mieszkańcy boją się o bezpieczeństwo - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od poniedziałku, 27 lipca, na drodze prowadzącej do dwóch największych pracodawców w regionie obowiązują nowe przepisy. Nowa organizacja ruchu na odcinku z Księżego Młyna do Rząsawy wprowadza zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 60 km/h. Czy kierowcy stosują się do nowych zasad?

Jak informują urzędnicy, wprowadzona na początku tygodnia zmiana w organizacji ruchu na drodze między Księżym Młynem a Rząsawą, wynika przede wszystkim z chęci poprawy bezpieczeństwa, a została podjęta na podstawie wniosków gminy Bełchatów oraz sołtysa wsi Oleśnik. Mieszkańcy okolicznych wsi martwili się bowiem o swoje bezpieczeństwo. Często bowiem kierowcy poruszający się tym odcinkiem drogi każdego dnia jechali znacznie szybciej niż pozwalały na to przepisy.

W myśl nowej organizacji ruchu, na tej drodze można poruszać się z prędkością do 60 km/h, zakazane jest też wyprzedzanie.

Zapytaliśmy KPP Bełchatów o to, czy prowadzi wzmożone kontrole w na tym odcinku drogi i czy kierowcy stosują się do nowych ograniczeń.

- Patrole w tym miejscu odbywają się w normalny sposób, odnotowujemy zgłoszenia od mieszkańców, dotyczące łamania przez kierowców nowych przepisów, chodzi zwłaszcza o zakaz wyprzedzania. Jest jednak jeszcze za wcześnie, by jednoznacznie stwierdzić że kierowcy stosują się bądź nie, do nowych ograniczeń. Sprawdzamy ten obszar i zbieramy statystyki – informuje Marcin Kucner, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bełchatów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE