Reklama

Kierowcy ciężarówek pod lupą mundurowych

Opublikowano:
Autor:

Kierowcy ciężarówek pod lupą mundurowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policjanci prowadzą wzmożone działania w zakresie kontroli bezpieczeństwa i przestrzegania przepisów na drogach w okresie wakacyjnym przez samochody ciężarowe. Akcja ta zorganizowania jest ze względu na czas urlopów, który wiąże się z intensywniejszym ruchem na drogach ekspresowych i autostradach, a to skutkuje podwyższoną liczbą wypadków w policyjnych statystykach.

Zdarzenia drogowe z udziałem TIR-ów często są tragiczne w skutkach, dlatego policjanci angażują obecnie większą uwagę w kontrolę kierowców właśnie pojazdów ciężarowych. Zmęczenie wynikające z przekroczenia dozwolonego czasu przy kierownicy, nadmierna prędkość, alkohol, zły stan techniczny pojazdu, wyprzedzanie innych pojazdów oraz zajmowanie i utrudnianie ruchu na skrajnie lewym pasie to, jak informują mundurowi, główne powody wypadków.

Właśnie te aspekty są teraz w centrum zainteresowania policjantów prowadzących działania kontrolno-prewencyjne.

Policjanci przypominają o zakazie ruchu TIR-ów od 29 czerwca do 2 września na obszarze całego kraju: w piątki (od 18:00 do 22:00), soboty (od 8:00 do 14:00) oraz niedziele (od 8:00 do 22:00). Inaczej wygląda godzinowo sytuacja 14 sierpnia (od 18:00 do 22:00) oraz w święto 15 sierpnia (od 8:00 do 22:00).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE