Reklama

Kierowcy będą mieli nieco łatwiej. Odcinek A1 pomiędzy Piotrkowem i Tuszynem oddany do użytku [FOTO]

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 09:54
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Kierowcy podróżujący pomiędzy Piotrkowem i Łodzią mogą już korzystać z nowego 11-kilometrowego odcinka autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb. Ruch w dalszym ciągu będzie odbywał się w układzie 2+1, jednak po szerszej i gładkiej niczym stół nawierzchni.

To z całą pewnością dobra wiadomość dla kierowców. GDDKiA w Łodzi poinformowało właśnie, że do użytku został oddany nowy 11-kilometrowy fragment zachodniej nitki autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Tryb.

- Kierowcy mają tam od dziś do dyspozycji nową szerszą i idealnie równą jezdnię. W dalszym ciągu ruch odbywa się tam w układzie 2+1, dwa pasy ruchu w kierunku południowym i jeden na północ – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Wciąż na nowym odcinku A1 będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h, ponieważ to w dalszym ciągu jest to plac budowy.

Jak informuje inwestor, wyeksploatowana jezdnia wschodnia, którą samochody jeździły jeszcze do wczoraj, została zamknięta i bez zwłoki zostaną na niej rozpoczęte prace rozbiórkowe.

- Konieczne będzie powtórzenie tych samych czynności i robót, jakie przeprowadzono na oddanej dziś do ruchu jezdni zachodniej. Należy uznać, że prace na tym odcinku osiągnęły połowę zaawansowania – informuje GDDKiA w Łodzi.

Według GDDKiA, cały odcinek autostrady A1 w województwie łódzkim pomiędzy Tuszynem a jego granicą ma być gotowa na przełomie 2022 i 2023 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE