Reklama

Reklama

Kiepska jakość powietrza w Bełchatowie i okolicy. Wydano ostrzeżenia!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kiepska jakość powietrza w Bełchatowie i okolicy. Wydano ostrzeżenia! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o pogarszającej się jakości powietrza w województwie łódzkim. Ostrzeżenia wydano również dla powiatu bełchatowskiego.

Reklama

Ostrzeżenia alarmowe we wtorek (14 grudnia) dotyczą pyłu PM10 w powietrzu. Jak informuje WCZK, przekroczenie dopuszczalnych poziomów obejmuje: miasto Łódź, miasto Piotrków, a także powiaty: bełchatowski, pajęczański, radomszczański oraz piotrkowski.

Jakoś powietrza znacznie pogorszyła się również w samym Bełchatowie, co potwierdza stacja pomiarowa zamontowana na bełchatowskim szpitalu. Zmierzyła ona stężenie pyłu PM 10 na poziomie 96 µg/m3, co oznacza 191 proc. normy. W przypadku PM 2,5 jest to 78 µg/m3 (310 proc.).

Jak informuje WCZK, szczególnie narażone na dolegliwości, wynikające z fatalnego stanu powietrza, są osoby cierpiące z powodu chorób serca, które mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. Z kolei osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy.

- Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych – czytamy w ostrzeżeniu.

Przy kiepskiej jakości powietrza warto rozważyć również ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz i wietrzenia pomieszczeń. Mieszkańcom miast zaleca się też korzystanie z komunikacji zbiorowej, zamiast własnych środków transportu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy