Reklama

''Kichnięcie może przerwać egzamin na prawo jazdy''. Jakie zmiany czekają bełchatowian zdających w piotrkowskim WORD?

Opublikowano:
Autor:

''Kichnięcie może przerwać egzamin na prawo jazdy''. Jakie zmiany czekają bełchatowian zdających w piotrkowskim WORD? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już od najbliższego poniedziałku, 18 maja, przyszli kierowcy będą mogli podejść do egzaminu na prawo jazdy. Trzeba się jednak przygotować na specjalne wymagania związane z bezpieczeństwem podczas epidemii. Sama maseczka może nie wystarczyć, a egzamin może zakończyć się przez... kichnięcie. Jakie zasady będą obowiązywały w piotrkowskim WORD?

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wznawiają swoją działalność po przerwie związanej z pandemią COVID-19. Nie obejdzie się jednak bez wprowadzenia nowych zasad, które mają zagwarantować bezpieczeństwo. Oczywistym jest, że egzaminowany będzie musiał nosić maseczkę, a także dezynfekować dłonie – wymagań będzie jednak więcej. Jak więc będzie wyglądał egzamin?

- Jeśli chodzi o teorię, sprawa jest dość prosta, dysponujemy dużą salą, na której możemy zachować wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa – tutaj nie przewidujemy problemów. Zwiększyliśmy już dzienną ilość egzaminów teoretycznych, w tym momencie jest ich nawet 11 w ciągu dnia, egzaminujemy więc tą samą ilość osób, co przed okresem pandemii, z tym że w dłuższym okresie czasu – mówi Dariusz Misztal, zastępca dyrektora w WORD w oddziale terenowym w Piotrkowie Trybunalskim.

Trzeba pamiętać, że do egzaminu mogą podejść tylko osoby zdrowe. Te, które są przeziębione, mają katar, kaszel lub podwyższoną temperaturę będą musiały zgłosić się w innym terminie.

- Jeżeli egzaminowany już na placu manewrowym będzie wykazywał objawy przeziębienia, nadmierne kaszlenie czy kichanie, egzamin może zostać przerwany. W takim wypadku wyznaczony zostanie nowy termin. Osoba egzaminowana nie poniesie w związku z tym dodatkowych kosztów – przekonuje Dariusz Misztal.

Rygor sanitarny będzie dotyczył również osób towarzyszących – niestety, potencjalni kierowcy nie mogą liczyć na wsparcie najbliższych, na egzaminie będą bowiem musieli stawić się sami. Niektóre ośrodki zalecają też, by nie pojawiać się na miejscu nie wcześniej, niż na kilka minut przed samym egzaminem.

- Na terenie WORD-u będą mogły przebywać jedynie osoby zapisane na egzamin lub szkolenie – czytamy na stronie piotrkowskiego WORD.

Dyrekcja WORD w Piotrkowie Trybunalskim zapewnia też, że ośrodek jest przygotowany na bezpieczne przeprowadzanie nie tylko egzaminu teoretycznego, ale też praktycznego.

- W kwestii samochodów również jesteśmy przygotowani w stu procentach. Przed każdym egzaminem pojazd jest dezynfekowany, a egzaminator oprócz maseczki i rękawic będzie miał też obowiązek noszenia przyłbicy. W specjalny sposób ustawimy też wentylację w samochodach, tak by obiegające powietrze było skierowane do tylnych drzwi – informował Dariusz Misztal.

Egzaminy na prawo jazdy kategorii B wracają już w najbliższy poniedziałek, teraz można jednak podchodzić do egzaminu w kategorii A. Przyszli motocykliści muszą jednak pamiętać, by w WORD stawić się z własnym kaskiem i zestawem słuchawkowym. Chętnych w tym przypadku jest na ten moment na tyle mało, że do egzaminu można podejść właściwie "od ręki". Inaczej wygląda sytuacja z kategorią B – w tym przypadku trzeba będzie liczyć się z oczekiwaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE