Reklama

Reklama

Kasa z województwa trafi do Bełchatowa, żeby można było czytać "w... wszędzie"

Opublikowano: wt, 24 wrz 2019 13:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia 13 tysięcy złotych – taką kwotę otrzyma Biblioteka Pedagogiczna w Bełchatowie, w ramach Budżetu Obywatelskiego samorządu Województwa Łódzkiego. Środki zostaną przeznaczone na zakup e-booków, przeznaczonych do nich czytników oraz tradycyjnych książek regionalnych.

Reklama

Projekt „Czytaj w... wszędzie” zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego samorządu Województwa Łódzkiego na rok 2020 przez sympatyków biblioteki pedagogicznej zwyciężył i otrzyma 13 tys. zł. na realizację. Zgodnie z założeniami, bełchatowianie będą mogli wypożyczyć czytnik e-booków wraz z dostępem do cyfrowych tytułów. Pieniądze powinny zostać przekazane bełchatowskiej placówce na w pierwszym kwartale 2020 roku.

Co i na jakich zasadach będziemy mogli przeczytać, dzięki nowym e-book'om? Na chwilę obecną ciężko to stwierdzić. Jak informują pracownicy biblioteki, prowadzone są konsultacje z czytelnikami.

-Będziemy konsultować się z czytelnikami w kwestii regulaminu, ponieważ chcemy, by czytniki były jak najlepiej wykorzystywane. Chodzi przede wszystkim o czas, nie może być zbyt krótki, by nie „wyrywać” sobie sprzętu, ale też nie nazbyt długi, by ktoś za bardzo nie „zaprzyjaźnił”się z czytnikiem. Będziemy też konsultować tytuły książek, tak by były one ciekawe dla odbiorców – mówi Katarzyna Wójtania z biblioteki pedagogicznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  metka

  Liczba placówek samorządowych: 8 przedszkoli, 13 podstawówek , V I liceów ogólnokształcących nie wspomnę o szkołach zawodowych i tylko 13 tysi!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  czytnik +

  To już chyba lekka przesada. Mieliście problemy z odzyskaniem książek od czytelników, że już nie wspomnę o stanie w jakim książki są oddawane (tłuste plamy, pozaginane kartki, popiół z papierosów, porozklejana kartki), a teraz chcecie puścić w obieg czytniki. Już sobie wyobrażam w jakim stanie będą po krótkim czasie używania. Nikt tego nie uszanuje. Jeśli chcecie, zróbcie wypożyczalnię ebooków, ale o czytnik to niech sobie zadba sam zainteresowany!!!

 • 2 lata temu | ocena +0 / -0

  Norweg

  Małgosia Wężyk Głowacka to fajna sexi bomba szkoda że z po i z krzyżaków . No nie da rady u nas.