Reklama

Kasa z „500+” popłynęła szerokim strumieniem. Aż 42 mln zł dla bełchatowian. Ile dostali rekordziści?

Opublikowano:
Autor:

Kasa z „500+” popłynęła szerokim strumieniem. Aż 42 mln zł dla bełchatowian. Ile dostali rekordziści? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O ponad 2,5 tys. rodzin więcej z terenu Bełchatowa otrzymało pieniądze z rządowego programu „Rodzina 500+” po zmianie przepisów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bełchatowie wypłacił w 2019 roku ponad 42 mln zł. Świadczenia otrzymali rodzice blisko 10 tys. dzieci z terenu miasta.

Po zmianach w programie „Rodzina 500+” ze świadczeń w ubiegłym roku mogło skorzystać znacznie więcej bełchatowskich rodzin. Przypomnijmy, że od lipca 2019 roku pieniądze przysługują rodzicom na wszystkie pociechy, które jeszcze nie ukończyły 18. roku życia. Tym samym przestało obowiązywać kryterium finansowe. Wcześniej pieniądze z rządowego programu na pierwsze dziecko przysługiwało tym rodzinom, których dochód nie przekraczał 800 zł na osobę lub 1,2 tys. zł w przypadku wychowywania dziecka z niepełnosprawnością.

Po zlikwidowaniu progów dochodowych o 500 złotych na dziecko wnioskować mogło znacznie więcej rodzin. Jak informuje MOPS w Bełchatowie, w ubiegłym roku świadczenie przyznano aż 6684 rodzinom dla 9844 dzieci. Dla porównania rok wcześniej z tej możliwości skorzystało 4020 rodzin z terenu miasta. Łatwo więc policzyć, że z pieniądze na dzieci w ramach socjalnej pomocy od rządu otrzymało o prawie 2,5 tys. więcej rodzin.

W ubiegłym roku w samym tylko Bełchatowie w ramach "500+" wypłacono rekordowe 42,4 mln zł. Dla porównania w 2018 roku było to 28,1 mln zł, a rok wcześniej o półtora miliona złotych więcej, gdy z programu skorzystało 4,2 tys. rodzin.

Ile otrzymali rekordziści w 2019 roku? Największe świadczenie z „500+” otrzymała rodzina wychowująca siedmioro dzieci, na której konto co miesiąc wpływało 3,5 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE