Reklama

Już w najbliższą niedzielę będą zdobywać Górę Kamieńsk

Opublikowano:
Autor:

Już w najbliższą niedzielę będą zdobywać Górę Kamieńsk - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą niedzielę, 19 sierpnia startuje VI edycja imprezy Zdobywamy Górę Kamieńsk, kilkuset uczestników przybędzie na tę imprezę z całej Polski. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla każdego przygotowano koszulki w narodowych, biało-czerwonych barwach. Organizatorzy zachęcają także, aby uczestnicy wzięli ze sobą flagi.

- Na tą chwilę mamy oficjalną informację, że w VI edycji Zdobywamy Górę Kamieńsk weźmie udział ponad 130 jeżdżących na wózkach niepełnosprawnych oraz drugie tyle wolontariuszy. Doświadczenie nauczyło nas, że w ostatniej chwili również zgłaszają się osoby, które nie logują się na stronie internetowej, dlatego sądzimy, że ostatecznie w wydarzeniu weźmie udział około 200 osób niepełnosprawnych - informuje organizator imprezy Grzegorz Gryczka.

Góra Kamieńsk to dystans trzech kilometrów i dwustu metrów. Droga, choć może wydawać się krótka, to przy dużym nachyleniu jest nie lada wyzwaniem. Jak podkreślają organizatorzy, niezmiennie od początku tej inicjatywy, taka impreza to szansa nauczenia się wytrwałości oraz determinacji w pokonywaniu słabości.

- Tutaj nikt nie bierze udziału w tej imprezie, aby wygrać czy być pierwszym na szczycie - tłumaczy Grzegorz Gryczka. - Każdy wchodzi zgodnie z własnym przygotowaniem i własnymi możliwościami. Niektórzy przyjadą takimi wózkami, które ktoś inny będzie musiał napędzać. Stąd olbrzymia pomoc wolontariuszy dla tych ludzi.

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem imprezy jest Akademia Pana Grześka i Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. Tegoroczna, 6. edycja Zdobywamy Kamieńsk odbędzie się 19 sierpnia. Link do zgłoszeń: TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE